Реклама

Мистецтво нетворкінгу чи як познайомитись з сотнею людей за два тижні

Čytaty latynkoju
Мистецтво нетворкінгу чи як познайомитись з сотнею людей за два тижні
  1. Головна
  2. Техно
  3. Мистецтво нетворкінгу чи як познайомитись з сотнею людей за два тижні
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Anastasiia Khait. Product Owner|Payments and Insurance

У сучасному світі, де віддалена робота стає все більшою реальністю, а професійний розвиток неможливий без постійного вдосконалення, мистецтво нетворкінгу стає важливою навичкою для кожного, хто прагне успіху у своїй кар’єрі. Особливо для IT-спеціалістів, де вирішальними стають новаторство та креативність, збирання взаємовигідних зв’язків стає ключовим фактором.

Як продакт-оунер в IT компанії, я стикалася з нестачею нових ідей та мотивації, особливо працюючи у віддаленому форматі та знаходячись в країні, де Tech індустрія не розвинена так, як в Україні.

Однак, нещодавно мені випала можливість поїхати до Лондону, де я відкрила для себе двері у світ нетворкінгу та зустрічей, які можуть змінити сприйняття роботи та надати безцінний досвід. Хочу відразу сказати, що процес нетворкінгу в Британії та Україні дуже відрізняється. У силу нашої ментальності, українці, як правило, є більш закритими та зовсім не звикли хвалити себе направо і наліво. Але, побачивши на власні очі, як це відбувається та як швидко зростає мережа контактів після таких заходів, я дуже раджу познайомитись з таким поняттям, як нетворкінг, та почати його використовувати для своїх цілей.

У цій статті я хочу поділитися своїм досвідом відвідування нетворкінг-івентів, розповісти про особливості їх проведення в Британії та надати поради для тих, хто має намір зануритися в цей захоплюючий світ, але ще не наважується, бо не знає, з чого почати. 

Що таке нетворкінг і як він з’явився

Нетворкінг – це процес побудови та утримання корисних професійних зв’язків, які сприяють особистому та кар’єрному зростанню. Це не просто зустрічі із новими людьми, а можливість знайти роботу, залучити співробітників або навіть започаткувати власний бізнес.

Термін став популярним у 1970-х роках у США і відтоді став невід’ємною частиною бізнесу та професійного розвитку.

Типи та формати нетворкінгу

Існують різні типи нетворкінгу, які можуть бути корисними залежно від вашої мети та специфіки ситуації. Деякі з найпоширеніших типів включають:

  • Офлайн нетворкінг: Це зустрічі та заходи у реальному світі, такі як конференції, семінари, мережеві вечірки, бізнес-зустрічі тощо.
  • Онлайн нетворкінг: Це використання інтернет-платформ, таких як LinkedIn, Twitter, або спеціалізовані форуми та спільноти, для встановлення та розвитку професійних контактів.
  • Соціальний нетворкінг: Це будування зв’язків у своєму особистому та професійному оточенні, наприклад, через зустрічі з друзями та знайомими на вечірках, святкуваннях або інших суспільних подіях.
  • Вертикальний нетворкінг: Це спеціалізовані заходи або платформи, спрямовані на зв’язки в конкретній галузі або секторі, наприклад, медичний нетворкінг або нетворкінг для стартапів.
  • Горизонтальний нетворкінг: Це будування зв’язків з представниками різних галузей або професій, що може принести різноманітні перспективи та можливості.

Ці типи можуть використовуватися окремо або комбінуватися для досягнення різних цілей у нетворкінгу.

В статті я буду розповідати про офлайн нетворкінг для людей, що працюють в одній галузі. Такий тип нетворкінгу може приймати різноманітні формати, які спрямовані на різні цілі та типи взаємодії. 

Ось деякі з найпоширеніших форматів:

  • Конференції та семінари: Це великі заходи, які збирають фахівців з різних галузей для обміну знаннями та досвідом, а також для будування професійних контактів.
  • Мережеві зустрічі та вечірки: Це неформальні заходи, де учасники можуть вільно спілкуватися, обмінюватися контактами та встановлювати нові зв’язки.
  • Воркшопи та майстер-класи: Це заходи, спрямовані на навчання конкретних навичок або здобуття нових знань, які також можуть бути використані для будування контактів.
  • Бізнес-зустрічі та консультації: Це індивідуальні або групові зустрічі з партнерами, клієнтами або іншими зацікавленими сторонами з метою обговорення конкретних проектів чи можливостей співпраці.
  • Коктейльні години та кава-брейки: Це короткі заходи, які зазвичай відбуваються після робочого дня або під час перерви, де учасники можуть неформально спілкуватися та побудувати зв’язки.

Чому нетворкінг важливий?

Важливість нетворкінгу полягає в тому, що він дає можливість:

  • Знаходити нові можливості для розвитку кар’єри.
  • Залучати партнерів і клієнтів для вашого бізнесу.
  • Дізнаватися нові ідеї та підходи до вирішення проблем.
  • Знайти підтримку та поради від досвідчених професіоналів.
  • Розвивати особисті навички та впевненість у собі.

Особливості нетворкінгу в Британії

Як я казала вище, нещодавно я відвідала п’ять різних нетворкінг-івентів в Британії протягом двох тижнів. Два з них були у форматі лекцій та конференцій і майже не відрізнялися від подібних заходів в Україні. Однак три інші були у форматі так званих “дрінків в пабі після роботи”. Це дуже популярний вид нетворкінгу в Англії.

Учасники таких івентів збираються у затишному пабі в певний час, де можуть замовити напої та розпочати знайомство один з одним. Після приблизно півгодини зустрічі паб наповнюється людьми, які діляться на групи та активно спілкуються. Тут нормою вважається ввічливо завершити розмову в одній групі та приєднатися до іншої, коли всі учасники групи познайомилися та обговорили якусь тему.

Такі івенти спрямовані на спілкування між роботодавцями та потенційними працівниками, або між інвесторами та власниками стартапів. Усі розуміють, що головна мета – пошук вигідних контактів, тому всі активно обмінюються своїми контактами в LinkedIn. Проте якщо ваша мета – поспілкуватися з цікавими людьми та обмінятися ідеями, то залишитися в одній групі протягом вечора буде абсолютно нормально.

Ці заходи, як правило, не тривають дуже довго – зазвичай 2-3 години. О 9 вечора учасники починають розходитись по домівках, що дозволяє не втомлюватись та не порушувати графік наступного робочого дня.

Організаторами таких заходів часто виступають професійні спільноти або великі компанії, які шукають нових співробітників або партнерів для співпраці.

Інструкція для новачків як правильно нетворкати. 

Хоча для багатьох людей саме слово “нетворкінг” може викликати стрес і бажання не виходити з дому, насправді, це навіть не так важко, як здається на перший погляд. Перш за все, необхідно знати, що нетворкінг – це про побудову взаємовигідних відносин, які базуються на взаємній довірі та підтримці. Люди, яких ви зустрінете на такому заході, мають дуже схожі цілі та, як правило, будуть дуже відкриті до кооперації.

Hint: Якщо ви зазвичай вважаєте себе інтровертом та уникаєте нових знайомств, не засмучуйтесь заздалегідь. Пам’ятайте, що багато людей відчувають той самий страх, але часом треба лише трохи відваги, щоб розпочати розмову.

З чого почати?

Для початку важливо виявити свою мету та цілі. Що саме ви хочете досягти за допомогою нетворкінгу? Це може бути пошук нової роботи, залучення клієнтів для вашого бізнесу або просто отримання порад від досвідчених колег.

Коли ви визначились із метою, виберіть івенти або місця, куди ви хочете навідатися. Це можуть бути конференції, семінари, мережеві заходи або навіть онлайн-спільноти. Для українського ринку я раджу платформу Dou та звичайний пошук в Google.

Після того, як ви обрали івент, використовуйте наступні кроки-підказки, щоб не загубитися, якщо ви новачок в цій справі.

  1. Підготовка до заходу:
    • Перевірте, чи ви зареєстровані на подію та чи маєте при собі вхідні квитки.
    • Вивчіть програму заходу та визначте, які доповідачі або учасники вас цікавлять, якщо це лекція чи конференція.
    • Приготуйте ваші візитні картки або контактну інформацію в LinkedIn для обміну з іншими учасниками.
  2. Створення першого враження:
    • Приходьте на захід з відкритим розумом та позитивним настроєм.
    • Підходьте до людей з посмішкою та з впевненістю.
    • Представтесь коротко та ясно, використовуючи ваше ім’я та посаду, а також зазначте, що вас привело на цей захід.
  3. Побудова зв’язки:
    • Активно слухайте співрозмовника та ставте питання, щоб показати інтерес до нього та його роботи.
    • Діліться власним досвідом та ідеями, щоб створити спільні теми для обговорення.
    • Обмінюйтеся контактною інформацією (профіль в LinkedIn буде доречним) зі співрозмовниками, які вам цікаві.
  4. Активна участь у розмові:
    • Візьміть участь у групових дискусіях або круглих столах, якщо вони доступні.
    • Виразно висловлюйте свої думки та погляди з іншими учасниками заходу.
    • Спробуйте знайти спільні інтереси з іншими учасниками та розширюйте вашу мережу контактів.
  5. Наступні кроки:
    • Після заходу, перегляньте ваші записи про нові контакти.
    • Надішліть персональні запрошення на LinkedIn та follow up-повідомлення для подальшої комунікації.
    • Приготуйтеся до співпраці або обговорення можливих проектів зі знайомими, з якими ви зустрілися на заході.

Запам’ятайте, що ціль нетворкінг-заходу – це не лише створення нових контактів, але й будування взаємовигідних стосунків та розвиток вашої кар’єри чи бізнесу. Будьте відкриті та позитивні, та ви обов’язково знайдете цікавих та корисних співрозмовників. Не забувайте вислуховувати інших і бути відкритими до можливостей співпраці чи обміну досвідом. Завжди думайте, що корисного ви можете дати людині та якщо є щось чим ви можете допомогти, обов’язково робіть це.

Відкриття нових перспектив та відновлення віри в свій шлях через нетворкінг

В процесі нетворкінгу я познайомилася з більш ніж сотнею цікавих та надихаючих особистостей, які вже є професіоналами у своїй сфері чи тільки прагнуть такими стати. З деякими з них я продовжую спілкуватися онлайн, обговорюючи як професійні, так і особисті теми. З іншими я навіть встигла зустрітися на каву та продовжити цю комунікацію в менш формальній обстановці. За деякими з цих контактів я лише слідкую у LinkedIn, що є не менш цінним, оскільки мені пощастило особисто познайомитися з ведучими експертами в продакт менеджменті та галузі штучного інтелекту, а читання статей таких професіоналів вже само по собі є надихаючим. 

Нові знайомства несуть нові ідеї, інший досвід та розширюють горизонти сприйняття свого фаху. Знайомство з лідерами галузі може спонукати вас більше слідкувати за трендами в вашій спеціальності, надихатися кар’єрою експертів та знов віднайти сенс та віру в свій власний шлях. 

Незалежно від того, наскільки страшно здається вам, з відповідними порадами та підтримкою ви можете подолати будь-які перешкоди. Пам’ятайте, що кожна зустріч може призвести до нової можливості, тому будьте відкриті до спілкування та готові до нових викликів. Обирайте підходящий особисто вам тип та формат нетворкінгу. І, головне, не забувайте насолоджуватися процесом!

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...