Нетворкінг – це не просто обмін візитками та легкі розмови під час подій. Це важлива стратегія будь-якого бізнесу чи кар’єрного розвитку. Важливо не лише відвідувати заходи та знайомитися з людьми, але й правильно взаємодіяти з потенційними партнерами, роботодавцями або колегами.
HR команда COSMOLOT зібрала кілька цінних порад для побудови ефективного нетворкінгу.
Починайте знайомство із взаємності
Ефективний нетворкінг полягає не лише в тому, щоб розповідати про себе, але й у вмінні слухати і щиро цікавитись співрозмовником. Питання про інтереси, потреби і цілі партнера покажуть вашу зацікавленість і розширить розуміння їхнього бізнесу. У своєму дослідженні професор менеджменту в Babson College Кіт Роллаг підсумував, як підготуватись до знайомства та сприймати нетворкінг як можливості, а не клопіт.
Будуйте відносини, а не швидкі результати
Нетворкінг – це інвестиція в майбутнє. Замість того, щоб шукати миттєві вигоди, спрямовуйте зусилля на будівництво довгострокових відносин. Великий бізнес починається з невеликих знайомств, якщо ви вкладете час і енергію у розвиток стосунків.
Будьте активними учасниками груп і спільнот
Приєднуйтесь до професійних організацій, спільнот та інших груп, пов’язаних із вашою галуззю. Активна участь дозволяє знайомитися з потенційними партнерами, обмінюватися досвідом і залишатися в центрі подій у вашій області.
Надавайте цінність
Будьте корисними для інших учасників мережі. Діліться досвідом, знаннями та ресурсами. Таким чином, ви зарокомендуєте себе як цінного партнера, а отже, збільшите шанси на успішну співпрацю у майбутньому.
Зберігайте професіоналізм та невимушеність
Уникайте нав’язливості та натисків. Будьте природними та ввічливими у взаємодії з іншими. Легкі та неформальні розмови можуть бути корисними, проте важливо дотримуватися етичних стандартів.
Ставте цілі нетворкінгу
Таку пораду дає бізнес медіа Entrepreneur. Ваші цілі можуть відрізнятися від зустрічі до зустрічі. Прикладами можуть бути: навчання на темі доповідача, виявлення галузевих тенденцій, пошук нових перспектив тощо. Якщо ви працюєте вдома, ви можете виявити, що ваша мета — просто вийти та поговорити з людьми віч-на-віч. Зосередивши свій розум на меті ще до того, як потрапити на подію, ви зможете досягти мети.