Приватна хмара – це фізично та віртуально ізольований програмно-апаратний комплекс для використання тільки однією компанією. Будувати приватну хмару можна на основі вже існуючого обладнання компанії у разі його актуальності та прогресивності. Також можна його орендувати.
Коли доцільна приватна хмара?
Частіше за все приватна хмара використовується великими компаніями та корпораціями, адже її розгортання потребує багато зусиль та коштів. Існують випадки, коли саме без такої моделі хмари не обійтись:
- Високий рівень безпеки. Є ряд підприємств, які потребують надійного збереження інформації. Саме тому вони не можуть використовувати публічні хмари. Приватна хмара дозволяє самостійно налаштовувати рівні безпеки, причому саме так, як необхідно для конкретної інформації.
- Зменшення майбутніх витрат. Якщо бізнес має постійне рівномірне навантаження на системи та потребує швидкої передачі даних, краще підключити приватну хмару. Це допоможе зменшити витрати у довгостроковій перспективі, бо купівлю/підключення обладнання та налаштування інфраструктури потрібно зробити тільки в самому початку роботи.
- Особливості налаштування. Приватна хмара – ідеальний вибір для компаній, яким необхідно налаштувати індивідуальну інфраструктуру.
Перед початком побудови приватної хмари необхідно з’ясувати деякі важливі питання. Наприклад, яке програмне забезпечення та сервіси використовує замовник саме зараз. Існує ряд випадків, коли перехід на приватну хмару уповільнює роботу додатків.
Також важливим є вирішення питання навантаження на ресурси компанії в момент переходу та передбачення необхідності розширення у майбутньому.
У цілому, провайдер може розгорнути приватну хмару наступним чином:
- управління IT-інфраструктурою передається у повному обсязі замовнику, а саме, хмарні сервери, IP-адреси, ліцензії на програмне забезпечення (за орендою);
- управління рутинними процесами залишається за провайдером, замовнику передається керування операційними системами віртуальних машин.
Переваги приватної хмари
У приватної хмарі є безліч переваг:
- Надійність. Усі корпоративні дані зберігаються у захищеному середовищі, до якого можна зробити різні рівні допуску робітників. Приватна хмара працює так, що компанія-замовник може самостійно їх налаштовувати. Через такі умови приватна хмара в пріоритеті у великого бізнесу або державного сектору.
- Просте налаштування змін. Виконати необхідні зміни у конфігурації інфраструктури приватної хмари можна у будь-який час, коли у цьому матиме потребу бізнес. Але це працює тільки в тому разі, якщо не планується розширення об’єму ресурсів.
- Швидкість. Через відсутність необхідності у розподіленні обчислювальних ресурсів, швидкість обробки даних значно підвищується. Праця усього обладнання направлена на потреби виключно однієї компанії. Такий вибір ідеальний для підприємств, яким необхідно налагодити максимальну продуктивність роботи. Також приватна модель актуальна для великих підприємств у разі використання високонавантажених систем обліку та баз даних.
- Власні ресурси. Усе залізо приватної хмари належить одному підприємству. Ці ресурси можуть бути розміщені у своєму ЦОД, чи взяті в оренду в іншому. Компанія також може купити своє залізо та розмістити його під охороною будь-якої ЦОД.
Якщо вам потрібне якісне та швидке налаштування приватної хмари (https://ucloud.ua/service/virtualna-privatna-hmara/), звертайтесь у сервіс UCloud. Досвідчені працівники виконають замовлення за індивідуальними параметрами вашого підприємства.