Реклама

Виправдані страхи? Інсайдерський погляд на перспективи професії Front-end розробника

Ярослав Ілляшенко та Катерина Мельник, Front-end розробники і тімліди в Howly від venture builder SKELAR 
Čytaty latynkoju
Виправдані страхи? Інсайдерський погляд на перспективи професії Front-end розробника
  1. Головна
  2. Техно
  3. Виправдані страхи? Інсайдерський погляд на перспективи професії Front-end розробника
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Ярослав Ілляшенко та Катерина Мельник, Front-end розробники і тімліди в Howly від venture builder SKELAR 

ІТ професії в цілому і Front-end розробка зокрема все більше приваблюють пошукачів роботи. Конкурентні зарплати, свобода і гнучкість графіку, творча реалізація – кожен шукає і в цій професії щось важливе для себе. Але чи кожен знаходить? Зрозуміло одне: інтерес є, а разом із ним страх і невпевненість щодо актуальності та вчасності цієї професії, а також можливості її опанування.

Чи варто йти у веб-розробку та які перспективи? Ключовими інсайтами діляться Ярослав Ілляшенко та Катерина Мельник, Front-end розробники і тімліди в Howly від venture builder SKELAR.

Ярослав Ілляшенко, Front-end розробник і тімлід в Howly від venture builder SKELAR

Ярослав Ілляшенко, Front-end розробник і тімлід в Howly від venture builder SKELAR

Катерина Мельник, Front-end розробник і тімлід в Howly від venture builder SKELAR

Катерина Мельник, Front-end розробник і тімлід в Howly від venture builder SKELAR

Хто такий Front-end розробник

Перед тим, як обговорювати актуальність та перспективи Front-end розробки, варто коротко нагадати, чим займаються спеціалісти цієї галузі. Якщо просто, то Front-end розробник – це спеціаліст, який займається розробкою і підтримкою веб-інтерфейсів. Якщо ще простіше – той, хто створює сайти.

Разом з тим варто зауважити, що це визначення є дуже спрощеним, а область застосування веб-інструментів – набагато обширнішою.

Наскільки актуальна професія

Перше питання полягає в тому, чи варто вкладати свої ресурси на опанування професії в моменті, чи є вона актуальною та своєчасною. Наша відповідь: однозначно так. І на це є декілька причин.

(1) Фінансова свобода і відсутність прив’язки до географічної локації

Звичайно, ніхто не отримує великі гроші зі старту. Але твердження щодо порівняно високих зарплат в ІТ і зокрема Front-end розробці небезпідставні. І це не може не приваблювати.

Відсутність прив’язки до географічної локації має вагоме значення. Повномасштабне вторгнення росії в Україну лише підкріпило цю тезу. Багато людей були змушені залишити свої домівки і разом з тим втратили робоче місце. IT-спеціалістам така загроза переважно не є релевантною. Головне – доступ до інтернету. Розробники, які втратили роботу через закриття компаній, що працювали на українському ринку, мали можливість знайти роботу віддалено.

(2) Бізнес живе в онлайні

Бізнес, що не існує в онлайні, однозначно знаходиться в програшному становищі. Рішення свідомо лишити себе великої аудиторії потенціальних клієнтів, які шукають товари та послуги переважно в інтернеті, точно не сприяє розвитку і збільшенню доходів.

Саме тому бізнеси переходять в онлайн або стартують одразу саме там. Майже кожен, навіть найменший, бізнес має потребу у веб-сайті. І хоч частину цієї роботи можуть взяти на себе конструктори сайтів, затребуваність Front-end розробників продовжує зростати.

Повсюдна глобалізація тільки додає ваги цьому аргументу.

(3) Ринок просів, але це тимчасово

Згідно до статистики Djinni кількість вакансій на позицію джуніор Front-end розробника (до одного року досвіду) наразі перевищує кількість кандидатів приблизно у 75 разів. Це, звичайно, грає не на руку початківцям. Але з часом ринок має вирівнятися. Додатковим “за” може виступати той факт, що ще в грудні 2021 року, співвідношення шукачів до вакантних місць було рекордно низьким – а, значить, знайти роботу було набагато простіше.

(4) Безліч шляхів

Ще одним важливим фактором є можливість розвитку в будь-якому з напрямків. Освоївши Front-end технології можна писати інтерфейси, що живуть не тільки в рамках браузеру. Десктопні і мобільні застосунки, веб-розширення й навіть інтерфейс космічного корабля – все це буде вам під силу, якщо ви раптом вирішите в один момент змінити профіль.

Варто сказати, що змінити одну професію в ІТ на іншу набагато простіше, ніж заходити в світ ІТ ззовні. Дизайн, бекенд, менеджмент – перехід в будь-яку з цих спеціалізацій може виглядати досить природньо. Варто лише мати бажання.

Чи витримає професія випробування часом

Професія Front-end розробки є актуальною. Але не менш важливим є питання прогнозів щодо її майбутнього. Вивчення необхідних технологій і інструментів є дійсно непростою і, часом, дорогою справою. Тому важливо розуміти, чи виправдаються зусилля, вкладені в навчання, на великому проміжку часу.

Професія Front-end розробника залишиться

Тут пропонуємо згадати, про що ми говорили на початку. Front-end розробка полягає в створенні інтерфейсів. Поки є інтерфейси, будуть й ті, хто їх розробляє й підтримує. А інтерфейси будуть з нами завжди.

Разом з тим, варто розуміти, що форма і сутність інтерфейсів постійно змінюються і розвиваються. І професія має реагувати на зміни й підтримувати темп.

Професія продовжить розвиватися

Катерина згадує, що на початку свого шляху використовувала в своїй роботі переважно дві технології: Html & Css. Зараз же об’єм технічних знань і навичок, необхідних для розробки сучасних застосунків, виріс в рази. І, разом з тим, є всі аргументи до того, що тенденція збережеться.

Нові інструменти, підходи і технології з’являються з регулярною частотою. Тому треба бути готовим до постійного і регулярного навчання – хоча б декілька годин на тиждень. Ще краще – зробити навчання своєю звичкою, як-от приготування їжі чи чищення зубів.

Професія видозміниться

Будь-який розвиток несе з собою зміни. Вони можуть бути позитивними чи негативними, але важливий сам факт їх наявності. Front-end розробка не є виключенням. Слідкуючи за швидкістю розвитку, можна припустити, що інтерфейси найближчого майбутнього будуть досить сильно різнитися від того, з чим ми звикли взаємодіяти сьогодні.

На даний момент найбільш звичний формат інтерфейсу в вебі – це сайти. Але навіть в рамках цього формату відбулася досить помітна еволюція – від статичних й простих наборів сторінок 5-10 років тому до повноцінного застосунків сьогодення, що часом не відстають в зручності від платформних аналогів.

Разом з тим існують велика кількість інтерфейсів – VR, AR, голосова взаємодія, метавсесвіти та інше. Кожен з них може стати основним гравцем в майбутньому. І треба бути готовим до змін.

ChatGPT – не конкурент, а помічник

AI-інструменти в цілому, і ChatGPT зокрема досить сильно наполошили людей останнім часом. Воно і не дивно, адже нейромережа досить непогано зарекомендувала себе у вирішенні великої кількості різнопланових питань. У зв’язку з цим постало питання – чи зможе нейромережа в майбутньому замінити спеціалістів із Front-end розробки.

Що ж, хвилюватися не варто. ChatGPT дійсно зможе і вже забирає на себе велику кількість рутинних завдань. Так, нещодавно Microsoft анонсувала Github Copilot X – другу, просунуту версію надбудови над ChatGPT, влаштованої в середу розробки, яка принесе з собою велику кількість корисних і практичних інструментів.

Тим не менш, ChatGPT не зможе повністю замінити спеціаліста. Головна зміна буде полягати лише в тому, що останній стане займатися більш креативними і верхньорівневими задачами. Що, насправді, лиш більше посприятиме творчій реалізації представників галузі.

Майбутнє є

Наважитися на зміну професії завжди складно – особливо зараз, коли ринок знаходиться не в кращому положенні. Але варто розуміти, що з правильною завзятістю та належними зусиллями можна потрапити у світ Front-end розробки – професії, що є актуальною зараз і одночасно має великий потенціал зростання та затребуваності в майбутньому.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...