Онлайн подарував нам безліч можливостей, про які раніше було й годі мріяти. Зокрема, ми можемо вчитися будь-де і будь-чому, не покидаючи стін рідної домівки. Для цього достатньо лише мати телефон чи ноутбук та з’єднання з інтернетом.
Особливо приємно, що останніми роками збільшилася кількість платформ, які пропонують різні платні та безкоштовні курси українською мовою. Адже погодьтеся, що не може бути нічого кращого, аніж проходити якісне навчання рідною мовою. Команда HR Cosmolot склала список освітніх платформ, де ви знайдете тисячі онлайн-курсів на будь-який смак, аби обрати щось по-справжньому цінне для вас.
Українська платформа для онлайн-навчання, яку створили у 2014 році. За майже 10 років роботи на ринку Prometheus випустив понад 300 різноманітних курсів від побудови бізнесу та вивчення англійської до курсів програмування і місцевого самоврядування.
Кожен курс на платформі складається з відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, де кожен може поставити запитання щодо матеріалу викладачам. Більшість курсів на платформі є безкоштовними, але також Prometheus пропонує платні курси з розширеною функціональністю, зокрема, із більшим фідбеком від викладачів.
Проходити курси можна у будь-який час на десктопі або також у мобільних застосунках на Android та iOS.
Схожий освітній проєкт, який пропонує безкоштовні та платні курси на різні теми. Наприклад, ви можете пройти навчання медіаграмотності, як стати підприємцем або зануритися у гендерно орієнтоване врядування. А ще рекомендуємо звернути увагу на курс «МовиТИ», який допоможе пізнати українську мову такою, як вона є, — із суржиком, афоризмами, варіативною вимовою і навіть лайкою.
Крім цього, команда платформи веде освітній блог, у якому розповідає про останні тенденції в освіті, робить огляди наукрвих статей та міжнародних конференцій.
Креативна практика — це онлайн-платформа для освіти та кар’єри в креативних індустріях, створена командою CASES. Команда створює курси з дизайну, відеомонтажу, продажів, авторського права тощо. Їх можна слухати в рамках купівлі підписки або придбавши окремо.
Крім того, команда запустила соціальний проєкт Марафон Креативної Практики, в межах якого щоденно публікують лекції та майстер-класи від представників креативних індустрій, щоб підтримати ЗСУ та заохотити людей не зупиняти свій розвиток попри війну.
У 2020 році Мінцифри створила платформу з цифрової грамотності, яку згодом розширили до курсів з різних професій. Зараз у рамках проєкту доступні безліч курсів, що допомагають здобути навички у таких професіях, як мобільний фотограф, бариста, дизайнер інтер’єру, тестувальник тощо.
Якщо людині важко визначитися, який курс вона хоче пройти, вона може звернутися за допомогою до профорієнтаційного тесту, що доступний на платформі. Загалом, кожен курс передбачає перегляд відеолекцій з ігровими елементами та виконання інтерактивних завдань.
Команда регулярно запускає онлайн-курси для українців у рамках проєкту Google Digital Workshop. Курси наявні, як англійською мовою, так і багато українською мовою. Наприклад, ви можете пройти курс з основ цифрового маркетингу та отримати сертифікат за його підсумками.
Крім цього, за останній рік команда випустила кілька нових курсів для українців, зокрема, про штучний інтелект. Курси є короткострокові на кілька годин або довгострокові.