Екологічні проєкти чи стартапи вже давно стали частиною нашого життя, і тому навряд чи потрібно розказувати, що це, для чого і яка їхня ціль. Тому перейду відразу до порад,
Ось кілька порад (на мою думку), які зроблять ваш проєкт більш помітним в інтернеті:
Створіть вебсайт для вашого проєкту
Якщо коротко, то це місце в інтернеті де буде зібрана вся інформація про ваш стартап.
Соціальні мережі також потріно використовувати, але оскільки там обмежений функціонал, то багато зацікавлених користувачів можуть відразу не знайти ту інформацію яку вони шукали. А якщо вони не знайшли те що шукали, то навряд чи вони будуть шукати далі й тим більше повернуться ще раз.
Тому, розробка продуманого та зручного вебсайту є основою будь-якого успішного онлайн-проекту, оскільки він буде вашим основним інструментом для взаємодії з зацікавленими користувачами і клієнтами.
На сайті проєкту варто описати наступне:
- Цілі та місію вашої екологічної ініціативи, надавши актуальну інформацію.
- Створюйте цінний та інформативний контент, пов’язаний з вашим екопроєктом, наприклад, статті, новини та покрокові контрольні списки. Використовуйте привабливі візуальні ефекти, переконливі розповіді та зручну навігацію, щоб утримати відвідувачів.
- Розмістіть на сторінці контактів усі доступні канали зв’язку. Там точно повинні бути номери телефонів, електронні адреси, адреси офісів (якщо ви плануєте приймати відвідувачів), а також посилання на соціальні мережі.
Якщо проєкт має обмежений бюджет, то створити сайт можна на одній з наступних онлайн платформах:
- Wix.com
- Squarespace.com
- Weebly.com
- WordPress.org
Але якщо ваш екологічний проєкт має великі плани, то варто все ж таки купити хостинг, домен і замовити розробку сайту з унікальним дизайном. Якщо Ви хочете виділятися серед інших сайтів, то варто мати унікальне “лице в інтернеті”.
Створіть сторінки в соціальних мережах
Соціальні мережі – це потужний інструмент для поширення інформації про ваш проєкт та отримання швидкого зворотного зв’язку від зацікавленої аудиторії. Тому попри обмежений функціонал (про який я писав раніше) все ж таки потрібно бути в соціальних мережах.
Ось кілька рекомендацій щодо ведення сторінки в соціальних мережах:
- Визначте платформи, які найбільше резонують з вашою цільовою аудиторією, і забезпечте свою присутність на них.
- Регулярно публікуйте цікавий контент, наприклад, фото, відео, статті та інфографіку, щоб продемонструвати позитивний вплив вашого проєкту. наприклад, фото, відео, статті,
- Використовуйте хештеги, пов’язані з екологічною тематикою, щоб підвищити видимість і залучити однодумців.
Серед найпопулярніших соціальних мереж для екологічних проєктів я виділю наступні:
- Facebook.com
- Linkedin.com
- Twitter.com (X)
В залежності від специфіки вашого продукту чи послуги, можна також створити сторінку в Instagram, Pinterest, або канал в Telegram.
Налагоджуйте партнерські зв’язки та залучайте впливових осіб
Співпраця з лідерами думок (інфлюенсерами) та організаціями-однодумцями може значно розширити охоплення вашого екологічного проекту.
Укладайте партнерства з людьми чи організаціями, які поділяють ваші цінності та бачення, заохочуйте їх просувати ваші ініціативи на своїх онлайн-платформах. Спільні зусилля допоможуть вам досягти більших результатів.
Інфлюенсери можуть допомогти вам охопити нову аудиторію та побудувати довіру, тим самим підвищуючи видимість вашого проєкту.
Якщо Ви орієнтовані на англомовну аудиторію, то рекомендую ось цей пост. В ньому представлені декілька впливових інфлюєнсерів
Беріть участь в онлайн та офлайн екологічних заходах
Участь у заходах дає можливість познайомитися з іншими проєктами і впливовими особами, а також представити ваш проєкт та залучити нових прихильників.
Організація онлайн вебінару або участь в інших онлайн-заходах, як спікер – чудовий спосіб налагодити зв’язок з цільовою аудиторією, яка зацікавлена у вашому проєкті, але не має змоги зустрітися з вами особисто.
Знайдіть сайти, які публікують онлайн вебінари. Спробуйте поспілкуватися з організаторами й налагоджуйте зв’язки. Навіть якщо з першого разу Ви не зможете стати спікером, то не варто виключати таку можливість в майбутньому.
Публікуйте статті на зовнішніх платформах
Публікація статей на зовнішніх платформах – це ще один спосіб представити ваш проєкт аудиторії, яка, можливо, не чула про вас раніше.
Обирайте сайти, які мають схожу тематику з вашим проєктом, або локальні портали. Останні можуть бути менш зацікавлені у вашому продукті або послузі, але вони розташовані поруч з вами й, ймовірно, частіше згадуватимуть про ваш стартап чи компанію серед своїх знайомих.
Ось приклад тематичного вебсайту https://app.wedonthavetime.org. На такому сайті навряд чи будуть реєструватися і регулярно “сидіти” користувачі, які не цікавляться питанням екології.
Створіть профіль компанії у спеціалізованих каталогах
Незважаючи на те, що популярність каталогів останнім часом знизилася, вони все ще актуальні й іноді можуть генерувати клієнтів.
Ось кілька сайтів для екологічних проєктів, на яких варто створити профіль у першу чергу:
- Yelp (https://www.yelp.com)
- Google Business Profile (https://www.google.com/business)
- EcoHubMap (https://www.ecohubmap.com/add/business)
- Yellow Pages (https://www.yellowpages.com)
- Bing Places (https://www.bingplaces.com)
Створіть профіль компанії на кожній із цих платформ. Це дозволить Вам підвищити видимість проєкт в пошукових системах
Відстежуйте та аналізуйте ефективність
Регулярно відстежуйте ефективність ваших зусиль в Інтернеті за допомогою інструментів аналітики. Аналіз відвідуваності сайту, активності в соціальних мережах та поведінки користувачів дає уявлення про те, які стратегії працюють найкраще, а які потребують вдосконалення. Використовуйте ці дані для постійного вдосконалення ваших маркетингових зусиль в Інтернеті. Залучення та поведінка користувачів дають уявлення про те, які стратегії працюють найкраще, а які потребують вдосконалення.
Найкращі сервіси для аналізу вашого сайту:
- Analytics.google.com
- Matomo.org
Будьте наполегливими
Не “падайте духом”, якщо не бачите негайних результатів. Продовжуйте працювати над своїм проєктом, і з часом він стане більш помітним в інтернеті і до Вас почнуть звертатися зацікавлені користувачі.
І вкінці хочеться додати. Для тих хто вже створив не один екостартам більшість інформації була вже знайома. А от для тих хто тільки планує створювати щось нове, це може зекономити деякий час.
Створюйте свої екостартапи й екологічні проєкти можливо саме Ваша ідея матиме успіх.