Раніше вважалося, що таких шарів чотири: внутрішнє ядро, зовнішнє ядро, кора і мантія, повідомляє портал Преса Рівне.
Щоб краще дослідити будову планети, вчені проаналізували дані про приблизно 200 землетрусів магнітудою 6 і вище, які сталися за останні 10 років. Вони вимірювали швидкість, з якою сейсмічні хвилі проходили через надра Землі, і виявили особливий шар. Його назвали “саме внутрішнє ядро”, і він являє собою тверду металеву кулю в центрі внутрішнього ядра.
Гіпотези про існування такого утворення з’явилися ще 20 років тому. Але тільки зараз вчені змогли її довести.
“Це внутрішнє ядро подібне до тимчасової капсули еволюційної історії Землі”, – зазначив автор наукової роботи професор Хрвоє Ткалчич.
Структура складається із заліза та нікелю. Її діаметр оцінюється приблизно в 1350 км. Учені зазначили, що якби ядро можна було побачити, то, найімовірніше, воно світилося б на кшталт зірки, оскільки його температура сягає 5500-6000 градусів Цельсія — як на поверхні Сонця.
Автори дослідження також підкреслили, що вивчення ядра дає змогу розкрити давню історію нашої планети. Так, кристалічна структура самого внутрішнього ядра відрізняється від зовнішнього шару. Можна припустити, що на ранньому етапі формування Землі відбулася якась глобальна подія, яка вплинула на структуру.