Об’єкт виявили за допомогою радіотелескопу з Австралії. Науковиця Наташа Герлі-Вокер разом з колегами спостерігала за небом за допомогою радіотелескопу і раптом виявила радіохвилі, які з’являлися, а потім зникали. В архівах спостережень вчені знайшли 71 подібний імпульс на початку 2018 року.
Невідомий об’єкт, пульсація якого супроводжується величезними викидами енергії, назвали GLEAM-X J162759.5-523504.3. Він знаходиться на відстані 4000 світлових років від Землі.
Яскравість цього дійсно шалена — дуже, дуже, дуже висока. Ми й не думали знайти щось настільки яскраве
Наташа Герлі-Вокер, науковиця
Пульсація об’єкта регулярна — кожні 18,8 хвилини імпульс зростає та знижується впродовж 30-60 секунд. Цікаво те, що досі такої поведінки не спостерігалося за жодним відомим пульсуючим об’єктом.
Наразі вчені припускають, що це може бути магнетар — нейтронна зоря з надпотужним магнітним полем, на що вказує характер пульсації та певні інші параметри. Водночас магнетари обертаються швидше, а спалахують не так яскраво.
Хоча вченим ще доведеться з’ясувати, що ж це таке, поспішаємо розчарувати всіх юних любителів уфології: хвилі з’являються на дуже широкому діапазоні частот, що вказує на природний характер цього процесу.
Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту: