Понад половина астронавтів NASA, які були на Міжнародній космічній станції терміном більше, ніж шість місяців, мають проблеми із зором.
Це пояснюється тим, що в умовах невагомості у верхній частині тіла людини зростає кількість рідини, яка викликає тиск на очі. За словами доктора та консультанта NASA Бенджаміна Левіна, це може стати проблемою для багаторічних поїздок на Марс.
На Землі цьому заважає гравітація, яка змушує рідину циркулювати від голови до ніг.
Що дає спальний мішок
Спальний мішок створили космічні медики та інженери з Південно-Західного медичного центру Техаського університету.
Його принцип полягає у відсмоктуванні рідини в нижню частину тіла та розвантаженню тиску на мозок. У NASA вважають, що це допоможе запобігти проблемам із зором.
За формою мішок нагадує космічну капсулу з міцним каркасом. Він здавлює тулуб під час сну, завдяки чому підтримуєтьсяи баланс рідини.
Дослідження
Спальний мішок випробували на добровольцях, які лежали у горизонтальному положенні три доби. За цей час форма їхнього очного яблука змінилася. Водночас учасники, нижню частину тіла яких розміщували у спальні мішки на вісім годин вночі, не мали змін очного яблука.
Конкурс Na chasi з Enjoy the Wood
Напишіть пост на задану тему та отримайте шанс виграти бестселер Enjoy the Wood ™ — дерев’яну багатошарову мапу світу у розмірі L.
- Подробиці конкурсу читайте за посиланням.
- Роботи приймаються до 21 грудня. Успіхів!
Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту: