Нові MacBook Pro 2021 отримали оновлені чіпи M1 Pro та M1 Max, які визвали ажіотаж у мережі, як і додавання верхньої панелі над екраном. Мені вдалося дістати новинку, тому хочу поділитися своїми враженнями про потужність, час роботи та оновлений дизайн. Також спробую відповісти на питання, яке бентежить користувачів: чи варто оновлюватися на новий Mac чи вам буде достатньо минулорічного MacBook Pro M1 | MacBook Air M1.
Дизайн MacBook Pro 14 (2021)
Цьогоріч Apple кардинально оновили дизайн MacBook Pro. Новинка стала важчою, більшою, додалися нові порти, змінився дисплей, додалася верхня панель над екраном.
Гравіювання MacBook Pro перенесли на нижню частину пристрою, щоб не світити його спереду.
Прибрали сенсорну панель Touch Bar (його замінили фізичними клавішами), клавіатура тепер має чорну підкладку.
Всі зміни дизайну цілком виправдані новими функціями та можливостями. Це і новий mini-LED дисплей, і додавання портів HDMI, SD-кардридеру, та впровадження більш потужної батарейки, а також нові чіпи конфігурації яких ви можете обрати під свої потреби.
Мені дизайн MacBook Pro здався дуже цікавим, хоча в перші хвилини здавалося, що це іграшкова модель або прототип. Щодо розміру та ваги: різниця насправді не така вже й помітна. Якщо 16-дюймова версія насправді здається досить масивною, то 14-дюймова трохи більше від 13-дюймового Air. Хоча з використання дисплея здається, що приріст реально великий, навіть попри верхню панель.
Чи заважає ця верхня панель у MacBook Pro 2021? Якщо чесно, ні. До неї швидко звикаєш і до кінця дня вже не помічаєш, як і в iPhone. Був, щоправда, момент, коли у Photoshop панель розділила вкладки зверху. Проте на роботу це не впливає, до того ж вже з’явилися утиліти, що допомагають приховати дизайнерське рішення, а переглядаючи відео ви взагалі її не побачите. Все ховається завдяки кольоропередачі та справжньому контрастному чорному.
Щодо портів у MacBook Pro 14 (2021). Нарешті розробники Apple вирішили, що нам потрібні порти крім Type-C. Доданий SD-кардрідер призначений для фотографів та відеографів. Шкода, що компанія впровадила не останні варіації UHS-III або SD Express, а поставила звичайний і трохи застарілий UHS-II. Трохи розчарував і HDMI 2.0, хоча Apple цілком могли поставити HDMI 2.1. Певно хочуть приберегти нові технології для майбутніх пристроїв, як завжди.
Проте не всі порти застарілі. AUX 3.5 мм тут навпаки топовий, із вбудованим ЦАП. Це означає, що дротові навушники з високим опором чудово працюватимуть. Насправді як і було обіцяно: у Lossless прослуховування чисте, без затримок.
Сенсорну панель Touch Bar прибрали. Багато користувачів були раді тому, що вона пішла у минуле, проте мені буде не вистачати, що на панель можна було встановити гру або регулювати гучність/вибирати смайлики. Звичайно ж, для професіоналів краще мати фізичні клавіші, щоб швидко переключатися між вкладками, використовувати сполучення клавіш та інше.
Оновлена кнопка Touch ID працює краще, до речі вся клавіатура зроблена по типу iMac 2021. Хоча чорна підкладка трошки напружує, адже матова текстура з часом може стертися з клавіатури. Також на ній залишаються відбитки, які доводиться відтирати кілька разів на день. Так що краще одразу подбайте про купівлю захисної накладки.
Адаптер живлення та зарядка пристрою
У MacBook Pro 2021 додали порт MagSafe 3, також заряджати можна через Thunderbolt. Є деякі відмінності у зарядці 14-дюймової та 16-дюймової версій. Швидка зарядка першої забезпечується як через Thunderbolt, так і через MagSafe 3. А ось в 16-дюймовій максимальної швидкості зарядки вийде досягти тільки через MagSafe 3.
Якщо ви купуєте базову версію MacBook Pro 14 (M1 Pro) за 1299 доларів, в комплект покладуть зарядний пристрій 67 Вт. При покупці 14-дюймового Mac з M1 Max вам покладуть адаптер потужністю 96 Вт. З усіма 16-дюймовими MacBook Pro 2021 йде 140 Вт зарядка.
У всіх пристроях до комплекту додано плетний кабель USB-C to MagSafe 3.
Чим відрізняється дисплей MacBook Pro 14
Вперше Apple використовує дисплей mini-LED для MacBook Pro. І виглядає він чудово. Передача кольору приголомшлива, чорний колір реально чорний, різницю ви можете побачити самі на фото (у порівнянні з Air M1).
Хоча заявлена яскравість 1000 ніт, а в пікової яскравості може досягати до 1600 ніт, насправді в більшості випадків Mac видає ті самі 500 ніт. Тільки при відтворенні HDR-контенту дисплей видає всю свою потужність.
Адаптивний ProMotion не такий помітний як хотілося б. Різниці при використанні його або стандартної 60-Гц ви не помітите, тому що екран не сенсорний, як на iPhone 13 Pro. Ймовірно, адаптивна частота потрібна більше для збереження автономної роботи.
Є в mini-LED проблема, яка впадає у вічі: при завантаженні Mac, під час перегляду відео, роботи з білим пензлем на чорному тлі Фотошопа, можна помітити ореоли навколо. Це не зовсім критично, але така проблема є і ви повинні знати про неї.
Потужність нових чіпів
Важко тестувати настільки потужний пристрій. Особливо коли знаєш, що у першу чергу компанії женуться за гарною цифрою. Будь-який тест продуктивності в Benchmark і навіть з рендерингом можуть значно відрізнятися від тієї картини, яку ми маємо насправді.
Я не працюю з відео та кодами, тому протестувала Mac з тими завданнями, які виконую щодня: стандартні програми, фотошоп, також запустила кілька ігор для того, щоб протестувати графіку, охолодження пристрою.
У всіх завданнях MacBook Pro 2021 показав себе дуже добре. Не було підвисання або найменшого натяку на перевантаження. Під час гри Dota 2 на максималках трохи нагрівся, але кулери не активувалися. У цей час у мене завантажувався фотошоп, а потім у ньому було відкрито кілька файлів вагою до 4Гб. Перемикання між завданнями плавне, вильотів не виявлено.
За відгуками західних колег, пристрій показав себе дуже добре у рендері як коротких, так і довгих роликів високої якості. Проте з’являлася деяка загальмованість під час монтування 4К.
Збільшений акумулятор MacBook Pro 2021
Apple запевнила, що новий Mac може пропрацювати автономно до 10 годин, що значно менше, ніж 13-дюймова версія на М1, яка працює до 15 годин, або Air M1, який може пропрацювати до 15 годин (інтернет-серфінг).
Більше енергії потрібно на живлення центрального та графічного процесора, а також дисплея (хоча mini-LED більш енергоефективний). Автономна робота з пристроєм на M1 Max може бути ще гіршою, через кращий графічний процесор. Врахуйте це при виборі пристрою для себе.
Я розрядила 14-дюймовий MacBook Pro на M1 Pro з 50% до 10% за 2,5 години, запустивши Фотошоп, Dota 2 і кілька системних програм. При підключенні додаткового дисплея – розхід батареї також буде більший.
Динаміки пристрою
Про що не можна промовчати, так це про динаміки. Вони звучать як портативний кінотеатр: студійні динаміки з підтримкою просторового звуку дуже чітко і потужно працюють. Приємно дивитися фільми, приємно слухати музику, найкращі динаміки, мабуть, які колись встановлювалися на Mac.
Чи варто купувати MacBook Pro M1 Pro
Нові MacBook Pro 2021 дуже дорогі. Стартова ціна від 1999 доларів, і з урахуванням того, що ви отримуєте новий дисплей, порти, новий процесор і форм-фактор, це цілком виправдано. Проте такі витрати не виправдані для всіх. Новинка потрібна тим, хто реально потребує великих потужностей, хто рендерить відео в ProRes для National Geographic, хто працює професійно із 3D, фото тощо.
Для студента цілком виправдана покупка Air M1, для досвідченішого користувача – 13-дюймового MacBook Pro M1. Тому Apple і не знімала їх з виробництва, адже потужність M1 Pro та M1 Max – це реально про профі.
Для себе я не бачу потреби у покупці 14-дюймового MacBook Pro 2021 навіть у базовій комплектації, навіть враховуючи те, що я дуже хотіла SD-кардрідер на Mac. Краще придбати хаб і продовжити використовувати MacBook Pro 13 (M1, 2020).
За пристрій для огляду висловлюю подяку iLounge.
Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту: