Реклама

😎 Чому зараз — найкращий час для інтернету речей

Про те, як розвивається інтернет речей і чому зараз в індустрії є всі можливості зробити якісний ривок вперед.
Čytaty latynkoju
😎 Чому зараз — найкращий час для інтернету речей
  1. Головна
  2. Техно
  3. 😎 Чому зараз — найкращий час для інтернету речей
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Про те, як розвивається інтернет речей і чому зараз в індустрії є всі можливості зробити якісний ривок вперед.

Розвиток інтернету речей

Про інтернет речей говорять давно і, в основному, вкрай компліментарно: нова гілка розвитку, безмежні можливості, the next big thing. Виникає відчуття, що ось-ось і тотальна цифровізація охопить все — від дверних дзвінків до світлофорів. Інша справа, що це очікування триває вже не перший рік, але все ніяк не реалізується. І закрадається питання — а чи так все райдужно?

Погляньмо на статистику. Найпростіше — кількість підключених IoT-пристроїв. За даними Gartner, у 2013 році таких девайсів було близько 3 млрд, у 2016 – 6,3 млрд, а в 2021, за оцінками, стане 25 млрд. Середньорічний темп зростання — 20-30%. Непоганий результат. За оцінками McKinsey, в 2019 році кожна четверта компанія використовувала технології інтернету речей. Для порівняння, в 2014 році показник становив лише 13%.

Все дійсно виглядає перспективно. Звичайно, ми поки далекі до розумних міст з «інтернетом всього» (internet of everything), але чітко рухаємося в цьому напрямку. У Gartner вважають, що зараз швидше за всіх в рамках IoT розвиваються напрямки промислової автоматизації, автовиробництва й охорони здоров’я. Наприклад, сенсори збільшать можливості автомобілів, а в медицині — дозволять віддалено стежити за хронічними захворюваннями.

Далі більше

Поточні тренди дають всі підстави вважати, що в інтернету речей прекрасне майбутнє. Давайте детальніше.

Розробка. Технології для створення IoT-девайсів стають все більш зрілими, а компоненти — дешевше. Якщо в 2004 році сенсор коштував $1,3, то в 2018 вже $ 0,44 — майже в три рази менше. Паралельно збільшуються обчислювальні потужності, штучний інтелект стає все більш корисним, а великі компанії випускають спеціальні сервіси для IoT-розробки — Microsoft Azure IoT, Google Cloud IoT Core, AWS IoT Core.

5G. Зв’язок п’ятого покоління називають новою ерою інтернету речей. І саме IoT-девайси отримають від її впровадження неймовірну перевагу. 5G надасть підключеним пристроям високу швидкість з мінімальною затримкою — це те, що потрібно, коли ми, наприклад, прагнемо об’єднати автомобілі й об’єкти інфраструктури в єдину мережу для обміну інформацією або автоматизувати електромережі.

Мережа п’ятого покоління поступово вводять деякі американські та європейські оператори – Verizon, AT & T, T-Mobile. Вже в липні 2020-го в китайському місті Шеньчжень оголосили про повноцінний запуск 5G, встановивши 46 000 базових станцій.

Новий стандарт — не стільки про швидкість, скільки про можливість моніторити й управляти девайсами в режимі реального часу, не турбуючись про збої. Це вкрай важливо для роботи інтернету речей у багатьох сферах — від віддалених хірургічних операцій до управління машинами на виробництві.

Екосистема. IoT-пристрої відмінно себе показують і на споживчих ринках. За даними NPR, кожен четвертий американець володіє розумною колонкою. До 2022 року кількість мобільних пристроїв, перевалить за мільярд, а з кожним місяцем все більш популярними стають розумні охоронні системи, термостати, девайси для клімат-контролю. Все це створює для майбутніх продуктів фундамент для розвитку. Схема до болю проста — чим більше пристроїв, тим простіше створювати нові.

COVID-19. Коронавірус вдарив мало не по всіх індустріях, але, схоже, що тільки підкреслив важливість інтернету речей. Автоматизація стала ще більш актуальною темою, попит на віддалені сервіси типу моніторингу здоров’я та доставкою дронами тільки виріс, а у світі частіше стали говорити про розумні містах, які захищають від катастроф на кшталт пандемії.

Ризики

Напевно головним викликом для розвитку індустрії стане кібербезпека. Коли ламають твою пошту — це одне, а коли термостат або мережу енергопостачання — інше. У 2019 кількість кібератак на IoT-пристрої збільшилася втричі до майже 3 млрд. За оцінками агентства Unit 42, що працює в сфері кібербезпеки, 98% трафіку в мережі девайсів не зашифровані, включаючи особисті дані та медичну інформацію.

Це велика проблема. Є багато теоретичних рішень — робити акцент на аналіз даних, щоб відстежувати спроби злому, впроваджувати алгоритми шифрування і використовувати криптографічні системи на кшталт Public Key Infrastructure. Всі вони можуть спрацювати, але в будь-якому випадку тут є над чим працювати.

Інтернет речей в Україні

IoT в Україні — відносно молода і вільна галузь. Станом на березень 2019 року лише 2% постачальників обладнання користуються технологіями IoT, а половина навіть не знає про їх можливості. У нас є кілька виробників девайсів — в сферах безпеки й розумного будинку — але в основному на ринку представлені продукти зарубіжних компаній.

Водночас індустрія розвивається. Мобільні оператори запустили свої IoT-мережі в деяких містах України, а наш досвід говорить, що той же споживчий сектор вже готовий до нової технології. Наприклад, у Києві середня конверсія при використанні нашого сервісу досягає 75% — три з чотирьох квартир бажають підключити систему розумного будинку. Це хороший показник.

Тотальна цифровізація на тлі пандемії, постійне зростання числа пристроїв і швидке впровадження 5G — всі ці фактори вказують на те, що майбутнє саме за інтернетом речей.

 

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...