Реклама

10 стартапів із Латвії, про які варто знати

Цього року у світові тренди серед стартапів неочікувано вирвалися балтійські розробки. Деякі з них перебувають на зовсім ранній стадії розвитку продукту, а деякі вже навіть провели ICO
Čytaty latynkoju
10 стартапів із Латвії, про які варто знати
  1. Головна
  2. Лонґріди
  3. 10 стартапів із Латвії, про які варто знати
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Цього року у світові тренди серед стартапів неочікувано вирвалися балтійські розробки. Деякі з них перебувають на зовсім ранній стадії розвитку продукту, а деякі вже навіть провели ICO

У The Next Web обрали 10 найкращих стартапів, що перебувають на ранніх стадіях, які, на думку редакції, захоплять заголовки провідних технологічних медіа вже цього року.

B2B-розробки та fintech-сектор завжди вважалися сильними сторонами латвійців, що, безсумнівно, пов’язано із історичною складовою – розвиненою банківською справою, яка з часом трансформувалася у технологічний сектор. Не обійшлося й без blockchain та криптовалют – більшість команд з наведеного нижче переліку використовують саме ці технології.

Варто очікувати, що в 2018 ми почуємо ще більше історій успіху з Балтійського узбережжя, адже цього року у Ризі з’явиться щонайменше 3 акселератори, інформує TNW.

Hackmotion

Команда HackMotion розробила прототип «розумного» одягу. Він у режимі реального часу зчитує рухи сноубордистів. Згодом спортсмени через навушники отримують голосові команди. Компанія вивчає також можливості застосування цієї технології під час гри в гольф. Подібні технології вже давно використовуються в Голівуді та індустрії ігор для анімації тривимірних образів. Сьогодні ця технологія стала досить доступною для того, щоб використовувати її в різних сферах.

Як зазначає співзасновник компанії Яніс Лінде, йдеться не лише про спорт — цю технологію можна використовувати також для реабілітації, для ігор та додатків, котрі працюють у віртуальній реальності та для тренувальних потреб армії.

CastPrint

CastPrint пропонують відмовитися від накладання гіпсу на зламані кінцівки класичним методом (дарма що цей метод використовується із 1850-х років). Вони пропонують нове рішення:

  • замість незручних та важких гіпсів використовувати легкі, вентиляційні та водонепроникні конструкції (в них можна навіть плавати),
  • їх друкують на 3D-принтері,
  • згодом конструкцію кріплять на травмоване місце.

Значна перевага цієї розробки для медичних працівників – CastPrint значно економить час роботи персоналу.

Notakey

Наприкінці 2015 року Європейський Парламент прийняв Директиву про платіжні послуги. Для фінансових компаній це означало прийняття посиленої двофакторної аутентифікації для реєстрації банку та схвалення транзакцій.

Оскільки на той час не було ніяких рішень для вирішення масштабних потреб банків, спеціалісти, що розвивали системи латвійської державної ідентифікаційної картки та електронного підпису, взялися за нову задачу – отримання найбільш безпечного та зручного рішення. Так і з’явився проект Notakey — свого роду гібрид цифрового підпису та авторизації користувача на основі персональних зашифрованих даних:

DigiPulse

DigiPulse — це латвійська команда, яка займається створенням альтернативи заповітів для власників криптовалютних гаманців. Основною метою проекту є якісне і законне надання послуги цифрового успадкування.

Мета компанії – гарантувати збереження цифрових активів та своєчасну передачу їх законному спадкоємцю у разі настання смерті власника. У цифровій сфері проект існує тривалий час і вже допоміг багатьом людям. Його унікальність полягає у тому, що окрім DigiPulse, подібний тип заповітів не здатний запропонувати жоден з існуючих сервісів зберігання цифрових грошей.

Monetizr

Monetizr дозволяє розробникам ігор нагороджувати гравців токенами Monetizr (MTZ). Проект заснований на Ethereum. Токени слугують винагородою за витрачений час та майстерну гру. Геймери використовують віртуальні токени для купівлі фізичних товарів, послуг та для здійснення обміну з іншими учасниками, а також купувати криптовалюти.

Robotic Solutions

Robotic Solutions спеціалізується на позиціонуванні для роботів, які використовуються в різних сферах. Серед найбільш цікавих їхніх розробок — управління системами очистки підлоги та роботизованими комплексами із прибирання приміщень. Розробки компанії дають змогу роботизувати навіть вже наявні системи, які раніше не мали роботизації.

Lokalise

Lokalise – сервіс для перекладу на інші мови ігор, додатків та сайтів. Поки інші сервіси пропонують перекладати окремі файли, Lokalise об’єднує різні файли в єдиний проект. Це дозволяє використовувати одні й ті ж ключі на різних платформах. У сервісі також доступні послуги професійного перекладу 72 мовами. Цільова аудиторія сервісу Lokalise — команди стартапів, які хочуть вийти на закордонні ринки.

Для початку роботи необхідно завантажити текст. Далі команда може працювати одночасно над його перекладом, а також стежити за синхронізацією перекладів різними мовами. Сервіс автоматично враховує коректність використання маркерів вставки, що виключає «розповзання» рядків через неправильну обробку оригінального тексту різними перекладачами.

CENOS

Платформа CENOS об’єднала різні інструменти з відкритим кодом в єдину платформу, щоби промислові підприємства могли замінити багаторазову розробку прототипів на віртуальне тестування. Єдине зручне середовище дозволяє малим і середнім підприємствам використовувати сучасний цифровий підхід до проектування обладнання.

Плата стягується тільки за час використання, самі ж алгоритми надаються безкоштовно. За словами керівника стартапу Михайла Щепанського, за допомогою CENOS можна:

  • проектувати явища індукційного нагріву і гарту,
  • проводитирозрахунок термічного аналізу,
  • аналізувати динаміку рідини і газу.

Основна ніша для використання — це машинобудування.

PlayGineering

PlayAnalytics – система, що збирає статистику під час спортивних матчів. Працює вона так:

  • над майданчиком і навколо нього встановлюють камери — вони знімають відео в HD-якості,
  • програма в отриманій картинці виявляє події: переміщення гравців, передачі, кидки, удари і багато іншого,
  • так збирають статистику, яка представлена ​​у вигляді таблиць.

За словами латвійських розробників PlayGineering Systems, система PlayAnalytics збирає в режимі реального часу найдетальнішу і просунуту статистику. Для цього застосовують можливості штучного інтелекту, а також машинне навчання, комп’ютерний зір і робототехніку.

Чутки про цей продукт та його можливості доволі швидко розлетілися серед представників спортіндустрії. У використанні цієї системи зацікавлені навіть футбольний клуб Barcelona та представники NHL.

Система автоматичного збору аналітики — найскладніша, але не єдина розробка латвійської команди. Крім неї, стартап PlayGineering випускає:

  • PlayEnterTainment — комплекс для автоматичної зйомки і трансляції ігор,
  • PlayEnterTainment Lite — аналогічну систему, але із обмеженою функціональністю та набагато меншою вартістю,
  • PlayReferee — для відеофіксації взяття воріт, забитих голів та офсайдів.

AirBoard

Творців AirBoard надихнула літаюча дошка з «Назад в майбутнє». Принаймні, так вони заявили у розмові із виданням Daily Mail. Латвійська розробка здатна підняти вантаж вагою до 100 кг над землею на висоту до 1,5 м. Пристрій оснащений 4 окремими пропелерами, які приводяться в рух 4 моторами. Коптером можна управляти і віддалено — для цього необхідно лише встановити спеціальний додаток. У довжину пристрій досягає 180 см, ширина — 150 см. При виході на ринок AirBoard буде коштувати близько 12 тис євро. Поки що стартап не оголошує остаточну дату виходу серійного зразка, але експериментує із різними конфігураціями коптерів — як у військовій сфері, так і для потреб фотографів.

Share
Написати коментар
loading...