Реклама

Що потрібно знати, щоб пройти співбесіду на Java-розробника?

Čytaty latynkoju
Що потрібно знати, щоб пройти співбесіду на Java-розробника?
  1. Головна
  2. Суспільство
  3. Що потрібно знати, щоб пройти співбесіду на Java-розробника?
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Серед усіх мов програмування Java займає королівські позиції, так як використовується для створення найрізноманітніших цифрових продуктів. Звісно, Java-розробники також отримують можливість розвиватися у своїй сфері і претендувати на хороший заробіток. Утім, співбесіди на цю позицію рідко бувають простими. Роботодавці очікують від кандидатів не лише знання синтаксису, а й розуміння принципів програмування, роботи з базами даних, фреймворків і алгоритмів. Коли ви проходите навчання на Java Developer обучение, зверніть увагу на те, щоб точно освоїти теми, які важливі на співбесіді з рекрутером.

Основні теми, які запитують на співбесіді

Загалом теоретичні знання перевіряються за п’ятьма напрямами: Java Core, алгоритми та структури даних, SQL і бази даних, Spring Framework, інструменти розробника. Іноді на співбесіді рекрутер перевіряє і базові знання з DevOps. «Пробіжіться» по нашому чек-листу того, що входить у кожну тему, і ви зрозумієте свій рівень готовності до теоретичної частини. Усюди, де «просіли» або відчуваєте невпевненість, обов’язково повторіть матеріал.

Java Core

Без Java Core працювати Java-розробником просто неможливо. На співбесіді точно перевірять, наскільки ви «дружите» з фундаментальною частиною роботи:

  • ООП — спитають, що ви знаєте про інкапсуляцію, успадкування, поліморфізм, абстракцію. Ви маєте вміти пояснити ці принципи і навести приклади коду.
  • У чому різниця між ArrayList і LinkedList, чим HashSet відрізняється від TreeSet і коли використовувати HashMap. А ще ви маєте загалом розуміти призначення і суть кожної з них.
  • Яка різниця між Checked і Unchecked винятками, як правильно їх обробляти — методи try-catch, throws тощо.
  • У списку запитань рекрутера майже завжди є багатопоточність. Він перевірить ваші знання про роботу з Thread, Runnable, ExecutorService, ключові слова тощо.
  • До базових запитань входять ті, що стосуються роботи з файлами, наприклад, їх читання і запис, відмінності IO і NIO.

Приділіть цим темам особливу увагу, коли проходитимете навчання на Java Developer.

Алгоритми та структури даних

Навіть якщо обов’язки за вакансією спочатку не пов’язані з роботою в Data Science, роботодавці часто перевіряють алгоритмічне мислення. Вам потрібно продемонструвати знання методів сортування, лінійного і бінарного пошуку, ключових структур даних — масивів, стеків, дерев, хеш-таблиць тощо. Знадобляться навички розв’язання завдань на рядкові операції та роботу зі стеком. Тому, коли проходитимете навчання на Java Developer, обов’язково розв’язуйте багато завдань на LeetCode, Codewars, HackerRank. Достатній обсяг практики дадуть курси від PASV, і ваші навички роботи з даними та алгоритмами значно зростуть.

SQL і бази даних

Будь-який бекенд-розробник на Java має розуміти, як працюють бази даних. Без цього взагалі не вийде створювати цифрові продукти. Закономірно, що на співбесіді від вас чекатимуть знань із таких питань:

  • Основні SQL-запити.
  • Різницю між INNER JOIN, LEFT JOIN, RIGHT JOIN.
  • Що таке індекси і для чого вони потрібні.
  • Транзакції та їхні рівні ізоляції.

Обов’язково приділіть цьому увагу, а ще краще — створіть базу даних і постійно практикуйтеся писати SQL-запити до неї.

Spring Framework і робота з бекендом

Spring вважається практичним і універсальним інструментом для розробки серверної частини на Java. Це перевірятимуть, запитуючи про Spring Boot, анотації, роботу з БД через Hibernate і JPA, Dependency Injection.

Інструменти та основи DevOps

IT-компаніям важливо, щоб кандидат умів працювати з сучасними інструментами. Ви маєте вільно орієнтуватися в Git, Maven/Gradle, Docker і командах Linux.

Однією з найперспективніших сфер IT вважається Java-розробка, але підготовка потребуватиме часу і належних зусиль.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...