Доменне ім’я – це перший крок до створення будь-якого вебсайту. Адже це адреса, яку використовують для того, щоб знайти ваш сайт в мережі. Достатньо просто ввести назву в пошуковому рядку браузера, щоб користувач отримав на екрані контент вашого сайту.
А щоб користувач легко знайшов ваш сайт, потрібно обрати домен, який легко запам’ятовувати та писати. Тому ми вирішили розказати в статті, як купити домен та які рекомендації допоможуть придумати влучну назву для сайту.
Основні рекомендації для вибору домену
Доменна назва – це перше враження користувача про ваш вебсайт. Вже на цьому етапі знайомства людина може зрозуміти, чи варто заходити на цей сайт. Якщо людині назва сайту запам’ятається, то, можливо, що наступного разу при пошуку користувач легко згадає вас та не піде до конкурентів. Тому треба приділити достатньо уваги, щоб обрати правильну назву для вашого вебресурсу.
Щоб купівля домену пройшла простіше та швидше, ось деякі рекомендації, які варто враховувати при виборі назви:
- Не варто робити домен довшим ніж комбінація трьох коротких слів. Звичайно, багато класних коротких назв вже зайняті, тому треба буде проявити фантазію.
- У назві можна використовувати букви, арабські цифри від 0 до 9 та дефіс (але не на початку та не в кінці назви).
- Загалом використовуються латинські літери, але можна взяти букви національних алфавітів, наприклад, кирилицю. Домени, що написані за допомогою букв національних алфавітів називаються IDN-доменами. Проте існує думка, що кириличні домени погано впливають на SEO, оскільки можуть виникнути труднощі з просуванням. Це досить спірно та також залежить від інших аспектів SEO-оптимізації.
- Цифри у назві краще використовувати, якщо в них є якийсь сенс. Наприклад, privat24.ua – це домен, де число 24 говорить нам про цілодобовий сервіс.
- Доменна назва може бути коротким описом вашого вебсайту. Наприклад, ви можете використати поєднання ім’я та прізвища для назви особистої сторінки. А назва компанії чи бренду підійде для організації та торговельної марки. Назва також може відобразити тематику вашого вебресурсу, якщо додати слова, що асоціюються з вашою діяльністю.
- Для створення унікальної назви можна придумати коротку та цікаву абревіатуру. Необов’язково, щоб в ній був якийсь сенс, але вона має добре запам’ятовуватись.
- Кожен домен – це унікальна назва, яку можна зареєструвати лише один раз. Тому якщо перевірка доступності доменного імені показала, що назва вже зайнята, варто спробувати альтернативні варіанти написання назви (наприклад, якщо mywebsite.com вже зайнятий, то my-website.com може бути вільним) або пошукати вашу назву в іншій доменній зоні.
- Іноді при передачі назви усно у користувачів може скластися неправильне розуміння написання домену, тому що деякі літери часто плутають, наприклад, “c” і “k”, “a” та “e”, “s” і “z”. В такому випадку можна зареєструвати всі такі можливі варіанти написання та налаштувати перенаправлення всіх додаткових назв на основний домен. Тоді якщо людина помилилась під час введення назви сайту, вона все одно потрапить на ваш вебресурс.
- Після того, як ви підібрали назву, потрібно обрати доменну зону до неї. Універсальні зони, наприклад, .com, .net, .org – одні з найпопулярніших, які можна використати для будь-якого типу вебресурсу. Якщо ж ви хочете орієнтувати сайт на якусь конкретну аудиторію, то можна вибрати національну доменну зону, наприклад, .ua, .de, .uk та інші. Серед таких зон є також регіональні домени, наприклад, .lviv.ua, .kh.ua, .dp.ua та інші. Також існує велика кількість тематичних донних зон, якими можна підкреслити специфіку вашої діяльності. Наприклад, .gallery підійде для фото чи художніх галерей, а .tech – варіант для сайтів технічної направленості.
- Назва сайту та доменна зона можуть впливати на SEO-просування сайту. Наприклад, якщо в назві є ключові слова, то вірогідність потрапити в результатах видачі зверху списку вища. А щодо зони, то, наприклад, користувачі з України в першу чергу бачитимуть українські домени (наприклад, в зоні .ua), а вже потім ваших конкурентів, наприклад, британські сайти .uk.
Реєстрація домену
Зареєструвати домен можна на сайті доменного реєстратора. Щоб знайти надійну компанію, рекомендуємо ознайомитись з рейтингами компаній, що реєструють домени, та відгуками реальних користувачів про них. Обираючи компанію, одразу подумайте, що для сайту ще будуть потрібні хостинг та сертифікат безпеки SSL. Тому можливо краще одразу знайти провайдера, який пропонує всі ці продукти. Іноді такі компанії при реєстрації домену можуть пропонувати знижку на інші послуги або якусь з послуг у подарунок.
Після того, як ви обрали доменного реєстратора, перейдіть на його офіційний сайт та виконайте наступні кроки:
- Знайдіть модуль пошуку доменів, щоб перевірити ім’я на доступність.
- Перегляньте результати пошуку та подивіться на різноманітні доменні зони, а також ціни на назви.
- Оберіть назву в тій доменній зоні, яка вам сподобалась.
- Здійсніть покупку за кроками, який підкаже сайт компанії.
- Відкрийте контактну пошту, яку ви вказали при реєстрації, та підтвердьте володіння доменом згідно з отриманим листом.
Якщо назва, яка вам сподобалася недоступна, а інші варіанти написання назви не підходять, то можна спробувати купити домен у поточного власника. Багато класних назв реєструють, щоб потім перепродати дорожче. Такі назви ви зможете легко купити, якщо вам підійде ціна. Але якщо на домені існує чинний сайт, то домовитись з власником буде набагато складніше.
Сподіваємось, що наші рекомендації допоможіть обрати влучний домен та легко його зареєструвати.