Комітет Верхової Ради з питань економічного розвитку рекомендує прийняти закон, який скасує переведення годинників в Україні.
Нагадаємо, такий законопроєкт внесли до Ради ще в жовтні 2020 року. З того часу проєкт Закону про обчислення часу в Україні №4201 пройшов у першому читанні.
Вже сьогодні, 12 липня, відбулося засідання Комітету Верхової Ради з питань економічного розвитку, де й рекомендували прийняти законопроєкт. До прийняття документ ще чекає друге читання, а також підпис президента України — але, ймовірно, це відбудеться вже найближчим часом.
Що пропонує законопроєкт про обчислення часу в Україні №4201
У ВРУ зазначили, що метою законопроєкту є «забезпечення потреб громадян, суспільства і держави в достовірній інформації про точний час і календарну дату».
Як кажуть автори законопроєкту, на думку лікарів та науковців, щорічне переведення стрілок годинника на годину вперед і назад спричиняє низку негативних наслідків, наприклад, призводить до зміни біологічних ритмів людини.
Наукові дослідження пов’язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли. Також в законопроєкті зазначається, що переведення годинника не допомагає енергоощадженню.
Також зазначимо, що у законопроєкті пропонують встановити, що для всієї України буде «київський час» (UTC (UA) +2). Зазначимо, це відповідає часу, який нині є «зимовим».
Як зазначив народний депутат Ярослав Железняк, законопроєкт, найімовірніше, розглянуть уже на найближчому пленарному тижні.