Аналітики рекомендують вивчити елементарні основи техналізу крипторинка: ковзні середні, ключові рівні підтримки та опору. Наприклад, аналіз основних показників можна робити на прикладі мастодонту галузі – Bitcoin.
Що таке біткоїн? Біткоїн це перша у світі, децентралізована, успішна цифрова валюта, а також система платежів, що надає користувачеві змогу як надсилати, так і отримувати кошти. При цьому немає ніяких посередників (фінансових установ, банків). Створений BTC 15 років назад.
За своєю суттю Bitcoin – розподілена децентралізована мережа, працююча на базі блокчейн- технології. Це важлива складова, що робить саму BTC-валюту цінною. Вартість біткоїну не забезпечена ні державною гарантією, ні фізичними активами – на відміну від валют національного зразку. Визначається ціна пропозицією та попитом на ринку. Це головне за темою – біткоїни що це таке, як вони працюють, чим забезпечені, так далі.
Що стосується цікавого для багатьох питання – біткоїн позика – то ця крипта може виступати як забезпечення валюти традиційної. Для забезпечення позики використовується загальна сума активів на застав-балансі. Актуальний курс біткоїну завжди доступний на одній з найбільших європейських крипровалютних бірж WhiteBIT.
Перейдемо власне до аналізу ринків крипти. При цьому відзначимо, що на тлі BTC аналіз поведінки більшості топових валют (Z-cash, Litecoin, Monero, Ethereum, Dash, інших) дає аналогічні результати.
Безумовно, найважливіші та взаємозалежні показники крипторинку – біткоїн ціна та ступінь залучення обчислювальних потужностей у процес «видобування» монет.
Особливості технічного аналізу біткоїн-ринку
У деяких ситуаціях технічний аналіз Bitcoin може бути навіть кориснішим, ніж для інших активів. Оскільки на цьому ринку дуже динамічний потік новин та висока волатильність. Крім того, ціна біткоїна (серія найбільших максимумів і мінімумів) на графіку підкреслює настрій на ринку. Як показує досвід попередніх років, зміни цін на ринку цифрових валют можуть бути дуже потужними. Зараз можна сказати, що курс біткоїна сильно залежить від заголовків у провідних ЗМІ, а крипто-трейдери найчастіше приймають рішення лише залежно від позитивних чи негативних новин.
Методи технічного аналізу
Як правило, досвідчені трейдери поєднують у своїх методиках кілька різних прийомів і чекають на їхнє взаємне підтвердження – такий спільний сигнал можна вважати більш достовірним для здійснення операцій на ринку. Звернемося до показників теханалізу ринка крипти.
Лінії (рівні) опору та підтримки
Ціна крипти постійно змінюється, формуючи графік цінової динаміки. На ньому присутні піки та провали, які відзначають мінімуми та максимуми.
Якщо провести лінію по послідовному ряду мінімумів чи максимумів, вона називатиметься, відповідно, лінією підтримки чи опору. Це значення котирувань, на яких курс криптовалюти відчуває значну перешкоду, після чого можливий розворот. Горизонтальні лінії підтримки та опору називаються рівнями.
Напрямок трендового руху визначається нахилом ліній. Якщо вони спрямовані вгору, то тренд називається висхідним. Це означає, що торгівля криптою ведеться з величезним переважанням покупок. Для низхідного тренду все навпаки. Бічний тренд – це рух, при якому лінії підтримки/опору розташовані горизонтально та спостерігається приблизна рівність обсягів покупок та продажу.
Індикатори технічного плану
Такими в трейдингу називають графічно відображений результат математичних розрахунків за певною формулою, що виявляється на основі цінових змін або інших вихідних даних на ринку. Індикаторний графік використовують для прогнозів щодо майбутніх змін у вартості. Більшість простих стратегій, що ґрунтуються на аналізі технічного плану, пов’язані з Moving average-індикатором (середні ковзні). Він виконує математичне усереднення цін, які беруть за певний відрізок часу.
У міру зміни курсу значення зростає чи падає, що дозволяє визначити загальну тенденцію руху (тренду) криптовалютного інструменту у майбутньому та отримати прибуток шляхом простого математичного розрахунку.
Правила використання ковзного середнього індикатора досить прості: якщо ціна вище ковзної середньої, то ціна зростає, якщо нижче, то падає.
Корисність індикаторів обговорюється щонайменш гаряче, ніж корисність технічного аналізу ринків взагалі. На біржах крипти їх задіють так само, як і на решті ринків – тобто в комбінаціях і з довгими пошуками ідеальних параметрів.
Обсяги торгівлі
Обсяги торгівлі представляються як загальна кількість одиниць торгованої крипти, що перейшла з рук до рук з урахуванням виконаних ордерів. Для аналізу важливий показник обсягу, що виник при досягненні ціною певного рівня. Це може бути гідним сигналом для старту торгівлі в очікуванні подальшого руху вартості у необхідному напрямку.
Перед встановленням ордера на біржі важливо провести ретельний техніко-фундаментальний аналіз ситуації. І лише за наявності 2 або більше сигналів на підтвердження входити в ринок.