Нішева парфумерія — це синонім до люксових композицій? Ні. Вона завжди пахне тютюном і мокрим мохом? Теж ні, хоча такі запахи трапляються. Нішева парфумерія являє собою велику категорію унікальних та ексклюзивних ароматів, а для її виготовлення використовують тільки якісні компоненти. У цій статті ви дізнаєтеся про основні особливості «ніші» та отримаєте добірку найвідоміших брендів.
Розбір поняття
Назва цієї категорії походить від французького слова «la niche», яке буквально так і перекладається — «ніша, секція». Якщо складати ієрархію, то нішеві аромати перебувають на її вершині, а вже потім розташований люкс, який височіє над мідл- та мас-маркетом. Тоді як для люксових ароматів проводять дослідження, щоб вони точно потрапили в переваги аудиторії, та запускають масштабні рекламні кампанії, нішеві — створюють заради мистецтва. Вони існують самі собою, не намагаючись нікому догодити, але водночас знаходять шанувальників, справжніх поціновувачів. Рекламні ролики та постери з ними ви теж навряд чи зустрінете.
Таку парфумерію не виробляють масово, а випускають лімітованими партіями, через що в бутики вишиковуються черги охочих. Причина — у складності виробництва та унікальності компонентів: часто їх постачають із природних місць зростання, а не вирощують штучно. Тож для об’ємних партій просто не вистачає сировини.
Відомі селективні бренди
- Tom Ford. Попри fashion-діяльність, будинку вдалося розвинути самостійний напрям у нішевій парфумерії та зайняти міцне місце нарівні з вузькоспеціалізованими компаніями. Шлейф композицій від кутюр’є неможливо сплутати ні з чим іншим, а глибоке звучання Oud Wood, Tobacco Vanille та Black Orchid стало класикою. Якщо бажаєте познайомитися з ароматами, переходьте за посиланням https://eva.ua/brnd-81173/: там ви знайдете докладний опис піраміди та зможете зробити замовлення.
- Jo Malone. Візитна картка парфумерного будинку — це прості, але вишукані композиції, що втілюють атмосферу приємних моментів. Творці відбили в лаконічних флаконах запахи імбирного бісквіту та лимонного тарту, цвітіння дерев у Лондоні, мокрого асфальту після дощу та безкрайніх англійських полів.
- Kilian. Характер його творінь сповнений пристрасті, чуттєвості, сексуальності та провокації. Засновник бренду Кіліан Хеннессі першим із парфумерів розкрив формули своїх ароматів і представив їх публіці, але жодна спроба скопіювати не може зрівнятися з оригіналом. Тому що диявол, як завжди, криється в деталях, і цінність витворів полягає не лише у вишуканому звучанні, а й у точених лініях гравіювання, що прикрашає флакони.
- Diptyque. Перші аромати бренду були засновані на рецепті 16 століття, який творці випадково знайшли в старовинному фоліанті. Він мав привабливу чуттєвість, тому справив фурор серед французької аудиторії, а потім і в усьому світі. Diptyque продовжує дотримуватися традицій розкоші, наповнює свої композиції елегантністю, ніжністю та теплом. А їхнє збалансоване звучання оцінюють зірки кіноіндустрії, політики та королівські особи.
- Byredo. Автор марки Бен Горхем починав з виробництва парфумованих свічок, а пізніше цей бізнес переріс у високий парфумерний бренд. У його творах поєднуються скандинавська естетика та індійська емоційність, що відбиває натуру засновника — уродженця Швеції, сина канадки та індіанця. Аромати створені, щоб закарбувати в пам’яті приємні моменти. Вони нагадують полотна постімпресіоністів: контрастні, витіюваті та емоційні.
Брендів, що заслуговують на вашу увагу, набагато більше, і, відкриваючи світ нішевої парфумерії, ви прирікаєте себе на приголомшливу подорож довжиною в життя. Колекціонери та просто поціновувачі якісних ароматів кажуть, що, одного разу «спробувавши» селективні композиції, складно уявити на своїй шкірі щось інше. Тож ми вас попередили. Бажаємо захопливих пошуків нових ольфакторних вражень!