Міністерство культури та інформаційної політики України включило до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України три нових елементи.
До переліку потрапили:
- «Практика та культурний контекст приготування «чіберек» та «янтик» – традиційних страв кримських татар»
Назва чіберек (також відомий як чебурек) походить від крим. çüberek від çiy — «сирий» та börek — «пиріжок». Янтик же нагадує чіберек, але їхня різниця полягає у приготуванні.
- «Традиція соломоплетіння у Турійській громаді Волинської області»
Соломоплетіння було поширене на території Волинської області з давніх часів. Олександр Якович Коптюк з села Кустичі зберіг і передав нащадкам традицію соломоплетіння у Турійському районі. У таких виробах зберігають різноманітні символи та повідомлення
- «Сливовий леквар – традиція приготування та культура споживання на Закарпатті»
Леквар або ж лекварь — це традиційне закарпатське густе сливове повидло. Його варять цілий день, а іноді й повну добу у мідних казанах чи тазиках на відкритому вогні до темно-синього кольору.
Сьогодні Національний перелік поповнився трьома новими елементами, що представляють українську культуру в її багатому розмаїтті, презентуючи як українське традиційне ремесло, так і традиційні страви кримськотатарського та угорського народів. Утім, найголовніше, що це ще одне свідчення життя і розвитку української культури та українських громад навіть попри війну
Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики
Таким чином нині Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України має 50 елементів.