Свято вишиванки в школі №14
19 травня 2022 року в тернопільській загальноосвітній школі №14 ім. Богдана Лепкого відбувся святковий концерт на честь Дня вишиванки. Привітати внутрішньо переміщених осіб, які знайшли притулок в школі, прийшли солісти Тернопільської обласної філармонії: Марія Лемішка, Андрій Оленин, Надія Татарчук, Наталя Бойко, Вікторія Мищій та ведуча Адріана Онуфрійчук.
Артисти щиро, від всього серця, виконали такі твори, як «Кленова балада», «Черемшина», «Два кольори», «Рідна земля». «Червону руту» разом з солістом Андрієм Олениним заспівали хором всі присутні, а фінальна пісня «Моя Україна» у виконанні Вікторії Мищій не залишила нікого байдужим, і люди разом танцювали по колу, взявшись за руки, забувши хоч на хвилину про жахи війни, які вони пережили.
Ігор, який переїхав з Донецької області, святкував в цей день свій день народження. На честь свята він отримав від колективу школи справжню українську вишиванку.
Родини, які виїхали з Маріуполя та Харкова, щиро подякували артистам, колективу школи та всім тернопільчанам за добро, притулок та захист, висловили надію на швидку перемогу та запросили відвідати їхній рідний край після перемоги.
Розмовний клуб “Слово”
В Галицькому коледжі імені В’ячеслава Чорновола щовівторка і щоп’ятниці працює розмовний клуб “Слово” для внутрішньо переміщених осіб з усіх куточків України. Волонтери під керівництвом очільниці клубу Зоряни Гуцул навчають всіх бажаючих не тільки українській мові, але й розповідають про культуру, історію, мистецтво та традиції Тернопільского краю, проводять екскурсії. Працює також окрема група для дітей, в рамках якої дітям проводять різноманітні майстер-класи.
З нагоди Всесвітнього дня вишиванки, який цього року відзначається 19 травня, учасники розмовного клубу з Маріуполя, Києва, Харкова, Дніпра, Чернігова та інших міст провели музичний перфоманс у вишиванках, щоб продемонструвати рівень отриманих знань та завдячити жителям файного міста за допомогу.
Захід відвідав міський голова Сергій Надал, який привітав учасників клубу, пожалкував, що їм довелось відвідати Тернопіль саме за таких сумних умов, але водночас висловив надію на швидку перемогу над ворогом.
Учасники заходу послухали цікаву розповідь про історію унікальної вишивки з Борщівського краю на Тернопільщині, яка нараховує більше п’яти століть та ввійшла до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Як відомо, Борщівську вишивку відрізняє особливий акцент на рукавах вишитої сорочки, які оздоблювались протягом семи поколінь переважно нитками чорного кольору на знак жалоби за чоловіками, яких було жорстоко вбито ворогами.
На завершення заходу його учасники мали нагоду посмакувати місцевим пляцком, який також має назву «Вишиванка».