Якщо ви не вносите платежі своєчасно та в повному обсязі, ви не виконуєте умови кредитного договору. Коли це відбувається, МФО чи банк має право подати до суду на позичальника. Залежно від правил, відсотки за прострочення можуть нараховуватися на всю суму кредиту, а не тільки на ту, яку залишилося погасити. У цьому випадку борг збільшуватиметься з величезною швидкістю, і його практично неможливо погасити.
Під час нестабільної економіки багато хто вдається до онлайн-кредитів в Україні. Алевзявши відповідальність за борг, потрібно обов’язково його погасити. Невиплати та прострочення можуть обернутися великою проблемою для позичальника.
Що відбувається, якщо позичальник не сплачує борг?
Нарощування штрафів за прострочення платежу
Перше, що станеться, якщо ви пропустите термін платежу за кредитом – пені за прострочення платежу. Це будуть додаткові гроші, додані до того, що ви вже маєте. Розмір комісії може бути різним, але цю інформацію легко знайти в договорі або на сайті банку.
Якщо ви зможете повернутись до виплат за кредитом, ці штрафи за прострочення платежу стануть частиною боргу. Швидше за все вони будуть додані до вашої заборгованості при наступному платежі.
Погіршення кредитної історії
Якщо ви пропустите платіж на кілька днів або навіть на тиждень, про нього, швидше за все, не повідомлять бюро. Як тільки прострочення на ваше ім’я буде надіслано до бюро, співробітники додадуть інформацію до кредитного звіту, і це негативно вплине на ваш кредитний рейтинг. Один прострочений платіж може завдати серйозних збитків вашому рахунку.
Колектори
Робота колектора полягає в тому, щоб змусити вас внести якомога більшу частину невиплаченого боргу. Багато колекторів будуть намагатися використовувати незаконні методи, щоб змусити вас сплатити кредит.
Замість того, щоб ігнорувати дзвінки збирача боргів, вам слід зробити навпаки: поговорити з ним і зробити все можливе, щоб переговори стали на ваш бік. Більшість співробітників погодяться на меншу суму, і не продовжуватимуть чинити на вас тиск. Таким чином, ви можете закрити рахунок та рухатися далі.
Що робити, щоб не пропускати платежі?
Відразу ж поговоріть зі своїм кредитором та поясніть ситуацію. Співробітники банку або МФО можуть дійти згоди, щоб допомогти виплатити ваш борг, перш ніж робити будь-які подальші дії.
Кредитор може:
- дати додатковий час для виплати боргу;
- зменшити щомісячні виплати;
- зменшити суму відсотків, яку ви маєте сплатити;
- затримати повідомлення про пропущені платежі.
Перш ніж ігнорувати проблему, намагайтеся її вирішити. Читайте також де брати гроші під час нестабільної економіки — https://minfin.com.ua/credits/online/dengi-v-dolg/.