27 липня в атріумі найбільшого в Києві торговельно-розважального центру Dream Town з’явилися картини 81-річного Лук’яна Мацюка. Це перша персональна виставка дідуся, що малює з дитинства і все життя мріяв показати свої роботи широкому загалу. На виставці можна буде побачити понад 11 робіт Лук’яна Герасимовича.
«Я не можу не малювати: увесь мій дім завішаний картинами, хоча більшість робіт я дарую родичам і друзям у різних країнах — від Польщі до Австралії, — говорить Лук’ян Мацюк, герой проєкту “Ділися усмішкою”. — На одну картину йде близько тижня. Переважно пишу пейзажі: це й озеро Синевир у Карпатах, і осінні етюди, і гора Аюдаг, яку бачив лише на фото. Усе життя я мріяв, щоб мої картини побачили тисячі людей, і досі не можу повірити, що це стало реальністю. Я присвячую свою першу виставку покійній дружині, з якою ми прожили душа в душу понад 60 років. Впевнений, вона була б за мене безмежно щаслива».
Подію організували в рамках проєкту #ділисяусмішкою від Lay’s та фонду «Життєлюб», що збирають мрії бабусь і дідусів з усієї України та втілюють їх у життя.
«Цим проектом ми доводимо мільйонам людей, що мріяти не пізно і в 15, і в 40, і навіть у 80. Історія Лук’яна стала натхненням і прикладом для наших дорослих мрійників-життєлюбів. Звісно, ми потурбувались про безпеку експонатів, тому зацифруємо всі картини й надрукуємо їх на величезних панелях. Як і мріяв дідусь, на його роботи щодня дивитимуться тисячі відвідувачів ТРЦ. Це ж просто фантастика!» — коментує Тіна Михайловська, співзасновниця БФ «Життєлюб».
У рамках благодійної ініціативи організатори вже здійснили великі мрії Ба та Ді: влаштували золоте весілля для пари з Кременчука, які 50 років разом, допомогли вперше вийти на сцену київського театру 70-річній бабусі та навчили кататися на мотоциклі 70-річного дідуся з Києва.
«Такі ініціативи як “Ділися усмішкою” допомагають Ба та Ді втілити мрію всього їх життя! Зараз проєкт в активній фазі: ми продовжуємо здійснювати мрії бабусь і дідусів, розміщені на сайті. Кожен небайдужий може приєднатися і зробити донейт на втілення вражень. Адже більше донейтів — більше усміхнених Ба та Ді», — говорить Андрій Готун, представник організатора проекту Lay’s.