Захист дітей онлайн ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ спільно з Українською Професійною Кіберспортивною Асоціацією (UPEA) розробили та опублікували рекомендації щодо врегулювання прав дітей у сфері кіберспорту та онлайн-ігор.
Згідно зі звітом Центру спорту та прав людини пандемія COVID-19 сприяла тому, що діти проводять більше часу онлайн, зокрема активніше долучаються до онлайн-ігор. Окрім того, кожна третя геймерка у 2019 році зазнала жорстокого поводження або дискримінації, серед яких отримання неприйнятного контенту або повідомлень, словесні образи під час онлайн-ігор та інші подібні загрози.
Як зазначила очільниця офісу ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер, рекомендації базуються на глобальному документі організації, який вийшов у липні цього року. Загальні рекомендації адаптували спеціально до місцевого контексту.
Рекомендації охоплюють усі сфери, в яких присутні діти онлайн.
Це питання тривалості перебування дітей і молоді онлайн, контролю і дотримання вікових обмежень, толерантності та репрезентації дітей в іграх, уникання токсичної комунікації через блокування небажаного спілкування та боротьби з загрозою сексуального насильства.
Документ також визначає ключові аспекти можливого комерційного впливу на дітей — через регулювання моделей монетизації, рекламних технологій і захисту персональних даних.
[scribd id=485756349 key=key-gHTmdE8mfiaraZET1g4P mode=scroll]
Ми були раді долучитися до створення цих рекомендацій, адже вважаємо, що безпека дітей в інтернеті є надважливою темою, особливо зараз, коли тривалість перебування дітей онлайн через пандемію COVID-19, стрімко зростає. Ми, як представники індустрії кіберспорту, відчуваємо свою відповідальність за безпечне перебування дітей онлайн і вважаємо що ці рекомендації допоможуть усім представникам індустрії зробити кіберспорт більш безпечним для дітей
Олександр Кохановський, Голова правління UPEA
У рамках партнерства ЮНІСЕФ та UPEA планують провести масштабне дослідження, метою якого є вивчення поведінки українських підлітків і молоді в онлайн-іграх. За його результатами передбачено розробити й оприлюднити матеріали із практичними порадами про те, як дітям і батькам говорити про онлайн-ігри, як грати безпечно і використовувати ігри для особистісного розвитку дітей.