🇺🇦 #KyivNotKiev: США виправлять назву столиці України у міжнародній базі

Čytaty latynkoju
🇺🇦 #KyivNotKiev: США виправлять назву столиці України у міжнародній базі

Влада США ухвалила рішення змінити у міжнародних базах офіційну назву столиці України з «Kiev» на «Kyiv» – #KyivNotKiev.

Про це повідомляється на офіційній сторінці у Facebook посольства України у США.

?? Що відомо

«Рада США з географічних назв розглянула звернення Посла України в США Валерія Чалого та одностайно ухвалила рішення про заміну офіційної назви столиці України з «Kiev» на «Kyiv» у міжнародній базі», — йдеться у повідомленні.

#KyivNotKiev

Позицію підтримали члени Українського кокусу Конгресу США, а також Український конгресовий комітет Америки.

❗ Коли виправлять

Відповідні зміни до офіційних баз Ради США з географічних назв внесуть 17 червня.

#KyivNotKiev

✈️ Що це змінить

Рішення є надзвичайно важливим та дає поштовх для того, щоб виправити офіційну назву столиці України і поза межами США. Зокрема, на міжнародних рейсах та в іноземних аеропортах у всьому світі, адже міжнародні організації, включаючи Міжнародну асоціацію авіаційного транспорту (IATA), посилаються саме на офіційні назви з бази Ради з географічних назв США.

#KyivNotKiev

Нагадаємо, з жовтня 2018 року МЗС спільно з Центром стратегічних комунікацій «StratCom Ukraine» розпочалоМЗС розпочало онлайн-кампанію #CorrectUA онлайн кампанію «#CorrectUA», у рамках якої звертатиметься до іноземних ЗМІ з метою коригування правопису міста Київ латинкою (#KyivNotKiev).

Читайте також про те, що компанія Grammarly долучилася до ініціативи CorrectUA #KyivNotKiev та рекомендує правильну транслітерацію назв українських міст.