Мета створення
Головна мета проекту «Автентична Україна» – збереження та популяризація культурної та історичної спадщини України. Відтепер кожен зможе пізнати для себе красу та різноманітність культури нашої країни. Україна готова відкритися у будь-якому куточку світу, варто лише мати доступ до інтернету.
Важливою частиною проекту є освітня складова. Завдяки інтерактивним тестям у кінці кожного розділу, платформа може слугувати прекрасним інструментом для навчання дітей у школах та підвищенні знань у населення.
Що можна дізнатися на сайті
Платформа «Автентична Україна» складається з 2 частин:
«Матеріальна культурна спадщина», представлена віртуальними турами унікальними дерев’яними церквами Карпат зі списку ЮНЕСКО, музеями просто неба та оперними театрами України.
«Нематеріальна культурна спадщина», яка містить 5 розділів:
«Усні традиції та форми вираження» – колискові пісні, колядки, щедрівки, казки, легенди, загадки та інших різнобарвний фольклор України.
Ще у розділі можна дізнатися про виникнення фольклору та чому народна творчість вважається «усною».
«Сценічне мистецтво» – інформація про українських співи, танці, народні думи, драми та ігри.
Третій розділ присвячений звичаям, обрядам та святкуванням.
«Знання та практики, що стосуються природи та всесвіту» – традиції, звичаї та обряди. Усі вони уособлювали собою господарсько-побутову культуру українського народу та розширювали знання про навколишній світ.
«Традиційні ремесла» – розповіді про українські ремесла. Насамперед про гончарство, розпис, ткацтво, різьбу, лозоплетіння, виготовлення іграшок і писанок.
На сайті передбачена можливість додавати та розширювати інформаційне наповнення. Наразі можна знайти авторські тексти-описи, аудіо та відеоматеріали, ілюстрації, 3D-зображення і віртуальні тури.
Інформація доступна українською та англійською мовами.