6 майданчиків для автоматичного зважування в русі за 7 місяців буде збудовано на підїздвх до Києва на дорогах М-06, М-03, М-01, М-05, М-07. Цей пілотний проект планується за два-три роки розширити по всій країни до 200-250 таких пунктів по всій Україні.
Що варто знати про нові системи зважування
Реалізація проекту впровадження інтелектуальної транспортної системи в Україні, зокрема й автоматичної системи зважування в русі (WIM) регулюється Угодою про позику «Проект розвитку дорожньої галузі». Вона була укладена у жовтні 2015 року між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку.
Cлавомір Новак, керівник Державного агентства автомобільних доріг України, зазначив: «Цей проект відкриває нову еру функціонування дорожньої інфраструктури України – адже за допомогою сучасних технічних заходів дозволить підвищити безпеку дорожнього руху, забезпечить збереження автомобільних доріг від руйнування і дозволить отримувати достовірну ситуацію про інтенсивність дорожнього руху для планування ремонтно-будівельних робіт».
Для компанії-переможця – україно-канадійського консорціуму – це велика відповідальність, адже на основі реалізації цього контракту будуть у майбутньому втілюватися й наступні, зазначив чиновник.
Система WіM має стати частиною загальної системи ІТС (Інтелектуальні транспортні системи), яку «Укравтодор» планує втілювати з 2019 року. Ця загальна система об’єднує такі складові:
- Traffic Control (контроль трафіку),
- Automatic Speeding Control (автоматичний контроль швидкості),
- Tolling (контроль руху вантажівок і збору оплат від вантажівок),
- WiM (зважування вантажівок у русі).
Раніше ми інформували«Укравтодор» розповів про інвестиції в дороги за 2018-й про обсяги інвестицій в українські автошляхи у 2018 році.