Забезпечення максимальної взаємосумісності Збройних сил України (ЗСУ) зі збройними силами держав-членів NATO шляхом запровадження стандартів вимог Альянсу є однією із цілей реформування ЗСУ. Саме тому потрібно внести зміни до низки вимог щодо боєздатності та використовуваних практик оборони.
Що зміниться законодавчо для української армії
У законопроекті пропонують доповнити Закон України «Про оборону України» новими термінами:
- «військова стандартизація»;
- «військовий стандарт»;
- «стандарт NATO»;
- «стандарт у сфері оборони держави-члена NATO.
Законопроект також пропонує надати Міністерству оборони України повноваження щодо забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері військової стандартизації та визначення органу військової стандартизації. Його основна функція полягатиме в розробленні, прийнятті, скасуванні, відновленні дії, розповсюдженні та застосуванні військових стандартів. У тому числі й тих, які прийматимуться на основі стандартів NATO та стандартів у сфері оборони держав-членів NATO. Проект закону пропонує внести зміни до Закону України «Про стандартизацію» стосовно не поширення сфери його дії на військові стандарти.
У пояснювальній записці до проекту закону нагадують, що NATO розглядає стандартизацію як один із ключових факторів. Він сприятиме досягненню, підтриманню та удосконаленню взаємосумісності між військами та силами NATO й країнами-партнерами.
Відзначимо, що Верховна Рада Украни підтрималаВерховна Рада підтримала курс України на вступ до NATO і ЄС курс України на вступ до Північноатлантичного Альянсу та ЄС. За ухвалення Проекту Постанови № 9037/П проголосував 321 народний депутат при мінімально необхідних 226.