У порівнянні з дортмундською різдвяна ялинка перед Бундестагом у Берліні виглядає майже тендітною. Проте там використане справжнє живе дерево заввишки 24 м. Найближчими днями у німецькій столиці з’явиться безліч менших новорічних ялинок. На часі дізнатися більше про найвище різдвяне дерево планети.
Як встановлювали найвищу європейську ялинку
Встановити цю ялинку було непросто: монтаж у Дортмунді тривав 4 тижні. Святкове дерево заввишки 45 м не зрубали в лісі, а змонтували з 1,7 тис окремих невеликих ялинок. Їх спеціально для цього виростили в тамтешніх лісових господарствах. Прикрасили конструкцію відповідно до її велетенських розмірів — загалом задіяно 48 тис святкових ліхтариків.
Із початком святкового сезону в Німеччині відкрили майже 3 тис різдвяних ярмарків, на кожному з яких поруч з сувенірними ятками, каруселями та вертепом встановлено й місцеву ялинку.
Вважається, що ідея різдвяної ялинки виникла в 1419 році в гірському районі Шварцвальд на південному заході Німеччини. Пекарі міста Фрайбург прикрасили дерево різноманітними солодощами, фруктами та горіхами, щоби потішити дітей на Новий рік і дозволити тим усе зривати.
Уперше офіційну ялинку у громадському місці поставили у Ризі далекого 1510 року. А перше різдвяне дерево, прикрашене електричними ліхтариками та гірляндами, змонтували у Нью-Йорку в 1882 році.
Для тих, хто планує вирушати у подорож на свята, теж є новини. Із 5 грудня 2018 року «Укрзалізниця» розпочинаєНа свята «Укрзалізниця» почне продаж квитків з 5 грудня продаж квитків на новорічно-різдвяні свята. Квитки з’являться в продажу на порталі бронювання Укрзалізниці booking.uz.gov.ua та в залізничних касах.