Розмитнили перший автомобіль на іноземній реєстрації

Čytaty latynkoju
Розмитнили перший автомобіль на іноземній реєстрації

Громадянин України розмитнив свій легковий автомобіль з дизельним двигуном Renault Laguna 2004 року випуску з німецькою реєстрацією. Він сплатив до державного бюджету понад 49,3 тис грн.

Скільки коштувало розмитнення

Таким чином:

  • мито (10%) склало 4,6 тис грн
  • акцизний податок (пільгова ставка із застосуванням коефіцієнта 0,5) – 28,765 тис грн
  • ПДВ (20%) – 15,957 тис грн.

Як зазначають у відомстві, до 25 листопада, коли вступив в силу Закон, що передбачає нові правила ввезення транспортних засобів з іноземною реєстрацією, імпорт цієї автівки був неможливим через заборону до митного оформлення автомобілів старше 8 років.

Нагадаємо, що протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності закону базова ставка акцизного податку розраховується із знижкою у 50%. Крім електромобілів, із застосуванням коефіцієнтів в залежності від об’єму двигуна та віку транспортного засобу. У ДФС зауважують, що через три місяці митне оформлення даної Renault Laguna обійшлося б резиденту у 83,8 тис грн. Таким чином економія склала 34,5 тис грн.

Митне оформлення здійснюється за умови добровільної сплати до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнює 8500 грн у разі, якщо цей транспортний засіб знаходиться на території України з порушенням вимог Митного кодексу України. Ці гроші сплачує фізична особа, яка є власником такого транспортного засобу або особа, уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України.

Renault_Laguna

При ввезенні для постійного користування транспортних засобів, що були в користуванні, підтвердження відповідності екологічним нормам ЄВРО 5 не вимагається.

До слова, 8 листопада 2018-го український парламент ухвалив у другому читанні та в цілому 2 законопроекти, які змінюють правила для власників авто на єврономерах. Із законопроектом  №8487 можна ознайомитися в матеріаліРада ухвалила 2 закони про «євробляхи» Na chasi.