Як українці витрачатимуть кошти в «Чорну п’ятницю» — дослідження

Čytaty latynkoju
Як українці витрачатимуть кошти в «Чорну п’ятницю» — дослідження

Видання RAU наводить головний висновок, який роблять аналітики Picodi за результатами дослідження. Він полягає в тому, що середньостатистичний споживач не налаштований втрачати можливості заощадити на покупках.

Припускають, що це результат грамотних дій маркетологів, адже ще кілька років тому «Чорна п’ятниця» в Україні не викликала такого ажіотажу, як у США чи Великобританії. Близько 1/3 опитаних українців зізналися, що обов’язково візьмуть участь у розпродажі в цьому році. Серйозність намірів підтверджують й інші цифри.

На питання «Як ви готуєтеся до розпродажів листопаду»:

  • 53% споживачів відповіли, що відкладають гроші на такі витрати заздалегідь;
  • 34% і зовсім збираються скористатися кредитом на покупку дорогих товарів;
  • тільки 13% опитаних заробляють достатньо, щоб здійснювати досить великі покупки. До таких  переважно відносять побутову техніку і електроніку, які знаходяться у топі продажів Black Friday останні кілька років.

Що налаштовані придбати українці в дні розпродажів

Українці збираються з усією серйозністю підійти до покупок в цей день. Більшість опитаних (51%) планують придбати 2-3 товари з розпродажу, а 25% готові витратитися на 5 і більше необхідних у побуті речей. При цьому 38% вже знають, що куплять на розпродажі, а 62% куплять те, на що будуть найвигідніші знижки.

На Заході «Чорна п’ятниця» дуже доречна для споживача. Саме в кінці листопада багато людей планують знайти на полицях магазинів подарунки до Різдва за зниженими цінами. Аналітики Picodi також попросили українців відповісти, заради чого вони вирушають на шопінг в найбільш «гарячий» день в році та для кого купують. Отже:

  • 27% опитаних зізналися, що, зокрема, купують подарунки до різдвяних і новорічних свят;
  • 80% покупців в основному купують що-небудь для себе;
  • 30% — новинку для дому.

Про реальні та фіктивні знижки

Численні статті в інтернеті викривають магазинні хитрощі, які покликані привернути увагу покупців. Однак 93% опитаних зізналися, що вміють з усього різноманіття промо-акцій знаходити реальні знижки. Тільки 7% поскаржилися на те, що, на їхню думку, всі знижки в Black Friday фіктивні та не заслуговують на увагу.

За внутрішніми даними Picodi в минулі роки середня знижка в українських магазинах в «Чорну п’ятницю» становила 66% – цифра досить реалістична.

Black Friday  в цифрах

  • 93% опитаних довіряють розпродажам і вміють знаходити реальні знижки;
  • 62% опитаних покладаються на знижки і поки не визначилися з тим, що саме хочуть купити;
  • 53% опитаних відкладають гроші на «Чорну п’ятницю» заздалегідь;
  • 51% опитаних готові купити 2-3 товари на розпродажі.

До речі, минулого року «Приватбанк» прозвітував«Приватбанк» прозвітував про результати «Чорної П’ятниці» про результати «Чорної П’ятниці». Банк оприлюднив рекордні показники надання кредитів та послуги «Оплата частинами».