З 20 по 27 жовтня 15 українських ветеранів та військовослужбовців, які зазнали поранень під час бойових дій на Донбасі, виборювали перемоги у масштабних міжнародних змаганнях в австралійському Сіднеї. Вчора в Міжнародному аеропорту «Бориспіль» відбулася урочиста зустріч Національної збірної України «Invictus Games», яка повернулася з міжнародних змагань «Ігри Нескорених — 2018» з Австралії. У медальному заліку Україна посіла 5 місце. За співвідношенням кількості учасників та нагород українська команда має найвищий показник.
Як тривали цьогорічні змагання
Міжнародні змагання «Invictus Games» у Сіднеї стали другими «Іграми Нескорених», в яких брала участь команда з України. Минулого року 15 українських ветеранів змагалися на своїх перших Іграх в Торонто, де завоювали 14 медалей у шести видах спорту, вісім з яких — золоті нагороди. Наступні «Ігри Нескорених» відбудуться в Нідерландах у 2020 році. Склад української національної збірної буде повністю змінено, оскільки формат передбачає повне оновлення команд, аби залучити до змагань максимальну кількість ветеранів.
Цього року на «Іграх нескорених» Україну представляли 15 учасників, серед яких одна жінка. Це діючі і демобілізовані військовослужбовці Збройних сил, Національної гвардії, працівники Нацполіції, добровольці, ветеран Служби безпеки і один прикордонник.
Іnvictus Games («Ігри Нескорених») — це міжнародні змагання в паралімпійському стилі, в яких беруть участь поранені військовослужбовці та ветерани. Їх започаткував британський принц Гаррі.
Вперше «Ігри Нескорених» пройшли в 2014 році в Лондоні.
Читайте також, як український стартап популяризуєЯк український стартап популяризує армію за допомогою 3D-копій армію за допомогою 3D-копій українських військових. Ідея стартапу miniTEAM виникла як проект з популяризації українських військових і альтернатива продукції російських компаній. Останніх було чимало на прилавках українських магазинів іграшок. Та й не лише в Україні — вистачало «вєжлівих людей» в іграшковому форматі й на європейських вітринах. Тож українці створили свою відповідь на інформаційну пропаганду окупантів — а ще скористалися можливістю популяризувати українську проблематику в інших країнах.