У Києві з 1 листопада запустять електронний квиток

Čytaty latynkoju
У Києві з 1 листопада запустять електронний квиток

У наземному транспорті вже встановлено 1,5 тис комплектів обладнання для функціонування системи. Вони забезпечать електронний квиток повноцінною функціональністю, зазначила речниця профільного департаменту КМДА.

Як впроваджуватимуть електронний квиток

Крім того, розпорядженням від 22 жовтня мер Києва Віталій Кличко затвердив порядок функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності.

Згідно з документом, перевізники повинні обладнати рухомий склад міського транспорту, а також станції Київського метрополітену, швидкісного трамвая, фунікулера, міської електрички обладнанням для функціонування системи електронного квитка.

Порядком передбачено такі форми носія для електронного квитка:

  • транспортна картка;
  • банківська картка;
  • соціальна (пільгова картка);
  • QR-код;
  • учнівський та студентський квитки;
  • гаджет з відповідним додатком.

Особливості використання електронного квитка

Проїзний може бути разовим або багаторазовим на певний період. Може використовуватись на кілька видів транспорту. Період користування може починатися з моменту продажу квитка або з моменту його активації. Передбачений квиток з урахуванням дальності поїздки.

Якщо пасажир не користується електронним квитком протягом року, його заблокують у системі, і вартість невикористаних поїздок не повернуть. Але пасажир може звернутися із заявою про повернення коштів з квитка, якщо він користувався ним протягом року.

Раніше ми писали, що електронний квиток у Львові запровадятьЕлектронний квиток у Львові запровадять у 2019 році у 2019 році.