ЄБРР буде приділяти особливу увагу проектам, в яких інвестиції будуть поєднуватися з просуванням реформ в таких сферах, як приватизація, енергетична безпека та ефективність, фінансовий сектор, торгівля і інфраструктура.
Про що йдеться у новій стратегії
Європейський банк буде сприяти у стимулюванні участі приватного сектора в усіх галузях і подальшої комерціалізації компаній державного сектора. Банк також продовжить підтримку впровадження сучасних підходів до закупівель в державному секторі і ефективного управління. Згідно з повідомленням, в сфері енергетики ЄБРР буде виділяти більше ресурсів на створення стійкої структури енергетичного ринку і збільшення енергетичних зв’язків. Банк також буде допомагати в підвищенні ресурсоефективності та збільшенні використання енергії з відновлюваних джерел.
У сфері фінансів банк сприятиме розвитку стабільного та ефективного банківського сектора, розширення розмаїття небанківських фінансових каналів і їх використання.
Серед інших напрямків роботи в рамках нової стратегії — сприяння торгівлі та інвестиціям, розширення інфраструктурних зв’язків і підтримки наближення до стандартів ЄС. Банк буде інвестувати в поліпшення пов’язаності через розвиток інфраструктури, допомагати в збільшенні торгових і інвестиційних потоків.
Востаннє банк стверджував стратегію для України в 2011 році, а з 2014 року в країні діяли пакети кризового реагування з урахуванням волатильності її політичної та макроекономічної середовища, які і покликана замінити нова програма.
Нагадаємо, ЄБРР надаєЄБРР надає 280 млн грн на тролейбуси для Кропивницького 280 млн грн на тролейбуси для Кропивницького. Кошти, які виділяються ЄБРР, будуть витрачені для модернізації тягових підстанцій, контактної мережі та оновлення рухомого складу в розмірі 282 млн грн. Кропивницький зможе закупити близько 20 тролейбусів з автономним ходом. Як зазначив начальник кропивницького тролейбусного парку, з ЄБРР за угодою має приїхати спеціальна комісія. Їхнє завдання: зробити технічний висновок та висловити свої рекомендації.