В Одесі запустили акселератор міських проектів — Betamisto

Čytaty latynkoju
В Одесі запустили акселератор міських проектів — Betamisto

Акселератор підходить для проектів, які бажають вирішувати проблеми сучасних українських міст і відповідають певним критеріям програми. Прийом проектних заяв розпочався 4 жовтня і триватиме до 1 грудня.

Що пропонує програма

Проекти, що пройдуть відбір, отримають доступ до тримісячної програми акселерації, яка буде охоплювати як питання створення і управління технологічними продуктами, так і різні аспекти життєдіяльності сучасного міста, включаючи підготовку до участі в державних закупівлях. Серед можливостей заявлено: 200 навчальних годин; менторська підтримка; доступ до ресурсів; підготовка до участі в тендерах.

На створення проекту команду надихнули приклади реалізації ініціативи Startup-In-Residence в таких великих містах, як Сан-Франциско і Амстердам. На сайті пояснюють, чому є необхідність у появі акселератора міських проектів: «Муніципальні органи рідко можуть собі дозволити стати ранніми користувачами інноваційних рішень, оскільки це, як правило, пов’язане з фінансовими ризиками і вимагає швидкого прийняття рішень. Існуючі механізми державних закупівель та прийняття рішень призводять до того, що міста виявляються приреченими на використання застарілих, добре обкатаних, технологій. Одночасно молоді ініціативні підприємці, що володіють креативним потенціалом і бажають взяти участь у вирішенні актуальних проблем розвитку міст, позбавлені практичних можливостей це зробити через складний процес державних закупівель та високих вимог до їх учасників»

До слова, раніше ми писалиАрхітектори та урбаністи Дніпра розповіли, як покращуватимуть місто про те, що сучасні архітектори, дизайнери та урбаністи Дніпра презентували свої проекти розвитку міста на відкритій зустрічі «ARCHIKIDZ! Talks: місто оживає».