Станції дніпровського метрополітену проектуватиме британське архітектурне бюро

Čytaty latynkoju
Станції дніпровського метрополітену проектуватиме британське архітектурне бюро

Будівництво метрополітену в Дніпрі розпочалося ще в 1982 році. З 1995 року в підземці працюють шість станцій замість дев’яти запланованих.

Як триває будівництво метро у Дніпрі 

13 квітня 2016 року турецька компанія Limak виграла тендер на продовження будівництва метрополітену вартістю €224 млн, що передбачає спорудження дільниці з трьома станціями в центральній частині міста загальною протяжністю 4 км. Будівництво метрополітену ведеться за кредитні кошти ЄБРР (€152 млн) і Європейського інвестиційного банку (€152 млн).

Нагадаємо, що метро у Дніпрі будуютьМетро у Дніпрі будують за найшвидшою технологією у Європі за найшвидшою технологією у світі. Завдяки новоавстрійській технології роботи щодня просуваються до 1,5 м у кожному з напрямків руху трьох станцій.

Перевага новоавстрійського методу полягає у тому, що після вибухових робіт на ділянці встановлюють тимчасові кріплення, яке вкривають спеціальним розчином. Далі техніка під тиском вкладає на арматуру бетон. Після будівництва монолітні тунелі витримають близько сотні років експлуатації. Водночас самі будівельні роботи можна закінчити у півтора рази швидше, ніж за іншими методиками. Додамо, що за три роки виконання робіт використають більше тонни вибухівки. Технологією також враховано особливості складного дніпровського ґрунту, коли підземну проходку доводиться робити у цільному граніті. В Україні новоавстрійський метод використовують вдруге після будівництва Бескидського залізничного тунелю на заході країни. Додамо, що у рамках проекту, укладеного з турецькою фірмою-підрядником Limak, у дніпровському метрополітені зведуть 3 нові станції. Йдеться про центральну частину міста – «Центральна», «Театральна» та «Музейна» станції.