На початку 2018 року CEO Carrefour Олександр Бомпард анонсував генеральний план перетворення і зазначив, що подібний крок буде спрямований на збільшення частки обороту власних торгових марок до 33%. На часі дізнатися, як мережа реалізовуватиме свій задум.
Що відомо про експеримент від ритейлера
Незалежний експерт Олів’є Дуве першим поділився власним спостереженням про експеримент мережі, описавши, що це безпрецедентний досвід: не всі національні бренди зникли з полиць, але власні торгові марки тепер складають до 80% асортименту.
Власні торговельні марки важливі, вони сприяють іміджу бренду ритейлера, вони дешевші, ніж бренди А-категорії, і в той же час мають більш високу маржинальність. Маючи добре продуманий асортимент Private Label, рітейлер може протистояти домінуючим виробникам відомих брендів. Тим не менш, це досить відповідальний крок, враховуючи, що ті компанії, які до недавнього часу продавали тільки Private Label (наприклад, Aldi або Lidl), зараз включають до свого асортименту все більше і більше брендів. Carrefour не перший великий рітейлер, який перевіряє потенціал ексклюзивного асортименту приватних марок: бельгійський конкурент Delhaize вже проводив подібний експеримент в мережі Delhaize City і в недорогому форматі маркетів Red Market.
Нагадаємо, що французька компанія Decathlon заходитьФранцузька компанія Decathlon заходить на український ринок на український ринок. Про інтерес Decathlon до українського ринку стало відомо ще навесні 2017-го. Тоді засоби інформації повідомляли, що перший об’єкт цього ритейлера відкриється в столичному торговому центрі на Петрівці. У бренду Decathlon понад 1,4 тис магазинів в 45 країнах світу.