Як інформує УНІАН, організаторами експедиції є українці Тарас Левицький та Даніель Грін. Для обох ця мандрівка стане першою на таку відстань. Левицький у 2003 році вперше перетнув Атлантику на чартерній яхті.
Який маршрут та цілі має експедиція
Старт подорожі запланований на 12 вересня з порту Фор-де-Франс на Мартініці в Карибському морі. Під час подорожі мандрівники відвідають Бразилію, Уругвай, Аргентину. Учасники експедиції планують відвідувати українські консульства, знайомитися з діаспорою. На початку грудня 2018-го збираються бути на півдні Аргентини в порту Ушуайя. Під час поїздки в Латинській Америці та Антарктиді Даніель Грін буде організовувати знімальний процес. Художник уже довгий час живе за кордоном, подорожує Латинською Америкою та Сполученими Штатами. «У зарубіжній пресі про Україну поширюється багато негативу. Тому, в першу чергу, ідея нашої експедиції — показати світу, що Україна — досить розвинена країна з великим науковим потенціалом, а не тільки «корупція» і «війна», про які всі говорять», — розповів Грін у розмові із журналістами УНІАН.
«Блискавка» — вітрильна яхта з 2 двигунами, автопілотом та навігацією. Комфортно жити на ній можуть 8 осіб, з яких троє, включаючи капітана, — команда судна. Судно з американської реєстрацією, тому буде йти під американським прапором. Однак, за словами організаторів, презентувати вони хочуть саме інтереси України. Документальний фільм зніматимуть про свою подорож та українську антарктичну дослідницьку спадщину. А якщо пощастить — про наукові дослідження українських вчених. Для цього організатори готові взяти до себе на яхту кількох фахівців Національного антарктичного наукового центру України.
Раніше ми розповідалиУкраїнці створили перший у світі автобус-позашляховик про перший автобус-позашляховик для експедицій та гірничо-розвідувальних робіт, який створили українські винахідники.