Працівники Департаменту кіберполіції Національної поліції України встановили, що злочинна група діяла з 2013 року. Її учасники, на чолі з 28-річним іноземцем, організували злочинну схему заволодіння коштами громадян. Ця схема діяла під виглядом участі в онлайн-торгах валютними парами (бінарні опціони), використовуючи низку онлайн-ресурсів. На часі дізнатися більше про ліквідацію шахрайської схеми.
Чим займалися шахраї та що їм тепер «світить»
Зловмисники спеціально створили веб-ресурси «binex. ru», «binex. ua», «binex. kz». Вони мали на меті залучення потенційних клієнтів та створення враження участі в реальних онлайн фінансових торгах. Клієнту пропонувалося взяти участь у торгах шляхом відкриття спеціального демо-рахунку, за допомогою якого створювалася імітація успішних торгів. Після цього потенційній жертві пропонували відкрити реальний рахунок.
У Києві оперативники кіберполіції провели обшук в офісі шахраїв. Під час обшуку поліцейські виявили:
- клієнтську базу, яка налічувала близько 15 тис осіб (як громадян України, так і іноземців);
- CRM-систему (за допомогою якої здійснювалося адміністрування, аналітика, збір статистичних відомостей та маніпулювання рахунками потерпілих);
- аудіозаписи розмов з клієнтами (близько 60 тис годин);
- перелік банківських рахунків шахраїв та чорнові записи.
Комп‘ютерну техніку вилучено. Її направлено на відповідну експертизу.
Кримінальне провадження розпочато за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. За результатами досудового розслідування слідчі встановлюватимуть роль кожного із учасників злочинної схеми. Кожному із них буде надана правова оцінка згідно із чинним законодавством. До правоохоронних органів країн, де також розміщувалися офіси шахраїв, каналами Інтерполу будуть надіслані повідомлення про виявлення цієї злочинної групи — для інформування та реагування.
Найближчим часом планується встановлення повного переліку потерпілих громадян України та їх допити, проведення обшуків офісних приміщень компанії в інших регіонах України, огляд речових доказів з метою оголошення підозри причетним особам.
Громадяни, які стали жертвами організаторів шахрайських торгів, можуть звернутися до поліції і надати інформацію за номером (044) 290-06-12.
Нагадаємо, що у 2018 році одними із найбільш затребуваних фахівців є спеціалістиУ 2018 році фахівці з кібербезпеки будуть затребувані у царині кібербезпеки.
Найближчими роками спеціалісти з кібербезпеки стануть найпопулярнішими та найзатребуванішими на ринку праці. Торік втрати від кібератак сягнули десятків млрд грн. Під загрозою залишаються інфраструктура, енергетика та фінанси – оскільки захищені вони найслабше. Після кібератак у 2017 році держава та український бізнес готові ретельніше дбати про власну кібергігієну. Деякі компанії лише торік створили відділи з кібербезпеки, набрали спеціалістів із кібербезпеки та почали витрачати гроші на захист. Експерти ж прогнозують, що попит на ІТ-фахівців протягом наступних 10 років буде тільки рости.