Від ескізу до готового автобуса за один рік — українська компанія Pulsar Expo створила єдиний у світі автобус-позашляховик Torsus Praetorian. Ідея створити автобус-позашляховик виникла в результаті аналізу запитів клієнтів Pulsar Expo. Географія поставок автомобілів компанією передбачає країни, де слабо розвинена інфраструктура.
Чи є попит у світі на українську розробку
Зараз Pulsar Expo перебуває на стадії переведення автобуса в дрібносерійне виробництво. Уже зібрано 8 машин, ще 17 — у процесі складання. Паралельно компанія веде переговори з представниками автозаводів США, Туреччини та України про запуск серійного виробництва. Запити на автобус надійшли із США, Австралії, Канади, Грузії, Бангладеш, Нової Зеландії. Є попит на автобуси-позашляховики з боку видобувних компаній з Канади та Австралії. Великі кар’єри розташовані на значній відстані від місця проживання робітників, і людей треба туди возити.
Втім, у Pulsar Expo не мають наміру обмежуватися форматом автобуса. У компанії вже відчувають попит з боку Грузії і Нової Зеландії на скайбаси — позашляховий транспорт для перевезення груп лижників з екіпіровкою.
Що відомо про компанію-розробника
Компанію Pulsar Expo у 2014 році заснувало українське подружжя Вахтанг Джукашвілі та Юлія Хомич.
Вахтанг — виходець з автомобільного світу. Був корпоративним продавцем автомобілів, консультував галузеві компанії, займався конверсією авто. Юлія — юрист у сфері міжнародного права. Працювала у великих юридичних компаніях, потім заснувала свою юридичну фірму.
Клієнти компанії, яка створила автобус-позашляховик — структури уряду США, зокрема, Державного департаменту (Регіональне бюро підтримки закупівель, посольства США) і Міністерства оборони США. Крім того, клієнтами компанії є структурні підрозділи Організації Об’єднаних Націй.
Уряд США та ООН регулярно проводять тендери на поставку технічної допомоги в різні країни. Pulsar Expo бере участь у таких тендерах і перемагає. За підсумками 2016-2017 років компанія уклала контрактів на загальну суму понад $20 млн.
Нагадаємо: українець встановивУкраїнець встановив світовий рекорд швидкості на електробайку світовий рекорд швидкості на електробайку. На спеціально підготовленому електричному мотоциклі Dnepr Electric Сергій Малик розвинув швидкість 104,78 миль в годину. Це 168 км/год.