Дослідники вивчали бджіл, щоб краще боротися із забрудненням навколишнього середовища. Комахи чутливі до змін в навколишньому середовищі. Прямий і непрямий вплив гербіцидів і пестицидів робить їх дуже вразливими, зазначають вчені.
Як виглядають роботи-бджоли
Комахи задумані і сконструйовані так, щоб живі комахи брали їх у вулик як членів колонії. Робобджоли зможуть створювати і власні бджолині рої. У механічних комах будуть датчики відеоспостереження всередині вулика, що дозволить спостерігати за поведінкою і взаємодією живих і робобджіл.
Як пише видання Robotics News, для взаємодії із справжніми бджолами, їх зовнішній вигляд і поведінку зробили настільки реалістичними, що справжні бджоли не будуть їх відганяти. Замість цього вони прийматимуться у вулик як члени колонії.
Отриману інформацію від роботів-бджіл вчені будуть використовувати в розробці нових методик захисту бджіл від несприятливих факторів. У свою чергу, збереження місцевого населення цих продуктивних і безцінних комах допоможе захистити навколишнє середовище.
До слова, раніше ми повідомлялиУ міжнародний прокат вийде український sci-fi фільм про роботів про те, що у міжнародний прокат вийде український sci-fi фільм про роботів