Не можна використовувати фотографії з інтернету без дозволу — суд ЄС

Čytaty latynkoju
Не можна використовувати фотографії з інтернету без дозволу — суд ЄС

В заяві Європейського суду йдеться, що публікація фотографії на сайті, яка була вільно доступна на іншому онлайн-ресурсі за згодою автора, вимагає нового дозволу цього автора.

Чому суд виніс таке рішення щодо фотографії

Суд ухвалив таке рішення у зв’язку зі справою в Німеччині. Там учень середньої школи завантажив і використав фотографію, яка була вільно доступна на сайті про подорожі для шкільного проекту. Потім фотографію розмістили на шкільному онлайн-ресурсі.

Фотограф, який зробив знімок, стверджував, що використання його фотографії порушує авторські права. Мовляв, він дав дозвіл на використання його фото тільки туристичному сайту. Фотограф вимагав відшкодування в розмірі 400 євро за цей випадок. Європейський суд ухвалив рішення на користь фотографа, заявивши, що відповідно до Директиви про авторське право ЄС школа повинна була отримати дозвіл автора знімка, перш ніж публікувати світлину. В ухвалі суду йдеться: «З урахуванням винятків та обмежень, викладених в цій директиві, будь-яке використання твору третьою стороною без її попередньої згоди має розглядатися як порушення авторських прав щодо цього твору».

До речі, ми вже публікувалиЛюбити платити — ще раз про авторське право матеріал про авторське право в Україні. У ньому докладно розповідали, чому українська аудиторія споживачів якісного контенту досі змушена сплачувати за книги та фільми в основному закордонним сервісам та видавцям. Також радимо переглянути цю публікацію тим, кого цікавить природа порушення авторського права.