Українські нардепи можуть отримати ID-картки

Čytaty latynkoju
Українські нардепи можуть отримати ID-картки

Завдяки ID-картці народного депутата буде забезпечуватися контроль доступу народного депутата на засідання Верховної Ради та на засідання комітетів. На часі дізнатися, як можуть отримати та що гарантуватимуть нові електронні послуги.

Як реалізовуватимуть цю технологію у стінах ВРУ 

Ця картка буде також посвідченням народного депутата  Найголовніше – це буде контроль за голосуванням кожного депутата. Андрій Парубій зауважив, що для такої технологічної новації потрібно буде обладнати комітети і входи в парламент. «Ми ставимо мету, щоб уже в наступному році ми випробували цю систему в тестовому режимі – і щоб вона повністю запрацювала наступного року. Це буде революційна дія для роботи парламенту», – сказав голова ВРУ.

Відзначимо, що серед пріоритетних завдань Стратегії електронного парламентаризму на 2018-2020 роки є автоматизацію всіх етапів законотворчого процесу. Йдеться про електронний документообіг, електронний цифровий підпис, персональний кабінет користувача, корпоративний Інтранет-портал для роботи з електронними документами.

Відзначимо, що реалізація Концепції передбаченаКабмін схвалив Концепцію розвитку електронної демократії до 2020 року на 3 рівнях – загальнонаціональному, регіональному та місцевому. На національному рівні передбачено створення Фонду розвитку е-демократії, вдосконалення механізму подання та розгляду петицій, масштабне впровадження мережі бюджетів участі тощо. Також буде створена спеціальна мапа контролю, яка аналізує стан впровадження інструментів. Це єдина урядова концепція, яка має план реалізації з чіткими кроками виконання.

Нагадаємо, що в Україні запустилиВ Україні запустили цифровий рейтинг журналістів та експертів цифровий рейтинг журналістів та експертів. Щомісяця команда Deadline зможе прозоро і об’єктивно визначати три ЗМІ і трьох кращих експертів. Показниками активності для ЗМІ будуть кількість залишених аналітичних запитів (не менше 4-х на місяць), для спікерів – кількість підготовлених і прийнятих кореспондентами України пітчів. На кінець травня 2018 року всі 1500 користувачів медіа-платформи автоматично вже є учасниками рейтингу.