fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Кабмін схвалив Концепцію розвитку електронної демократії до 2020 року

Kabmin shvalyv Koncepciju rozvytku elektronnoї demokratiї do 2020 roku
Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію розвитку електронної демократії до 2020 року та План заходів щодо її реалізації до кінця 2018 року, розроблені Державним агентством з питань електронного урядування України спільно з Коаліцією розвитку електронної демократії
Kabinet Ministriv Ukraїny shvalyv Koncepciju rozvytku elektronnoї demokratiї do 2020 roku ta Plan zahodiv ščodo її realizaciї do kincja 2018 roku, rozrobleni Deržavnym agentstvom z pytań elektronnogo urjaduvannja Ukraїny spiľno z Koalicijeju rozvytku elektronnoї demokratiї
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Концепція  передбачає формування політичних, організаційних, технологічних та ідеологічних умов розвитку електронної демократії в Україні. Як реалізуватимуть Концепцію. Реалізація Концепції передбачена на трьох рівнях – загальнонаціональному, регіональному та місцевому. На національному рівні передбачено створення Фонду розвитку е-демократії, вдосконалення механізму подання та розгляду петицій, масштабне впровадження мережі бюджетів участі тощо. Також буде створена спеціальна мапа контролю, яка аналізує стан впровадження інструментів. Це єдина урядова концепція, яка має план реалізації з чіткими кроками виконання, зауважила Ганна Асєєва, співзасновниця ГО Електронна Демократія. Задля поширення е-демократії по всій території України, Концепцією передбачена широка інформаційно-просвітницька компанія, спрямована на підвищення рівня обізнаності громадян як у сфері е-демократії та е-урядування, так і у комп’ютерній грамотності. Також через рік в Україні почне діяти закон Про електронні довірчі послуги, який вже підписав Президент України Петро Порошенко. Прийняття закону впорядковує внутрішній ринок довірчих послуг. Перш за все, це стосується питань електронного цифрового підпису, бо саме цей напрям розвивався в Україні хаотично. Відтак, кваліфіковані сертифікати підпису та печатки при видачі будуть перевірятися в Демографічному та Єдиному держреєстрах, що унеможливить шахрайські або рейдерські дії з відповідними ключами. Наприклад, біометричний паспорт буде включено в сертифікат ЕЦП фізичної особи, що значно спростить однозначну ідентифікацію особи при наданні е-послуг. За оцінкою ООН, Україна протягом останніх двох років піднялася у рейтингах розвитку е-демократії на 45 сходинок та зайняла 32 місце.
Реклама 👇 Замовити

Концепція  передбачає формування політичних, організаційних, технологічних та ідеологічних умов розвитку електронної демократії в Україні.

Як реалізуватимуть Концепцію

Реалізація Концепції передбачена на трьох рівнях – загальнонаціональному, регіональному та місцевому. На національному рівні передбачено створення Фонду розвитку е-демократії, вдосконалення механізму подання та розгляду петицій, масштабне впровадження мережі бюджетів участі тощо. Також буде створена спеціальна мапа контролю, яка аналізує стан впровадження інструментів. Це єдина урядова концепція, яка має план реалізації з чіткими кроками виконання, зауважила Ганна Асєєва, співзасновниця ГО Електронна Демократія. Задля поширення е-демократії по всій території України, Концепцією передбачена широка інформаційно-просвітницька компанія, спрямована на підвищення рівня обізнаності громадян як у сфері е-демократії та е-урядування, так і у комп’ютерній грамотності. Також через рік в Україні почне діяти закон «Про електронні довірчі послуги», який вже підписав Президент України Петро Порошенко. Прийняття закону впорядковує внутрішній ринок довірчих послуг. Перш за все, це стосується питань електронного цифрового підпису, бо саме цей напрям розвивався в Україні хаотично. Відтак, кваліфіковані сертифікати підпису та печатки при видачі будуть перевірятися в Демографічному та Єдиному держреєстрах, що унеможливить шахрайські або рейдерські дії з відповідними ключами. Наприклад, біометричний паспорт буде включено в сертифікат ЕЦП фізичної особи, що значно спростить однозначну ідентифікацію особи при наданні е-послуг.

За оцінкою ООН, Україна протягом останніх двох років піднялася у рейтингах розвитку е-демократіїКабмін схвалив Концепцію розвитку електронної демократії до 2020 року 1E-демократія — панацея для України? на 45 сходинок та зайняла 32 місце.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: