Український medtech-стартап отримав €50 тис від Horizon 2020

Čytaty latynkoju
Український medtech-стартап отримав €50 тис від Horizon 2020

Під новий проект команда, що працює у сфері medtech залучила €50 тис від Horizon 2020Horizon 2020 — хто і навіщо дає країнам ЄС гроші на наукові інновації. Це — програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій. Раніше такий же грант отримав інший український стартап EcoismeУкраїнський стартап для «розумного будинку» залучив $200 тис з Європи на свої рішення в області екології.

Що таке Raccoon.Recovery

Ідея створити реабілітаційний інструмент команді Raccoon.World спала на думку під час TechCrunch Disrupt, де стартап показував свою кліпсу для VR і відеоігор Raccoon.Clip. Тоді на стенді хлопчик із ДЦП розповів, що завдяки контролерам українського стартапу вперше зміг зіграти у відеоігри. Саме тоді було вирішено спробувати більше розробок у сфері реабілітації. Виявилося, що значна частина потенційної аудиторії складається з людей, у яких виникли проблеми з опорно-руховим апаратом. Так Raccoon спрямувала свої розробки на сектор medtech.

Як працюватиме стартап

Raccoon.Recovery також має намір геймифікувати процес реабілітації. Моторику рук пацієнти зможуть відновлювати, просто граючи в улюблені відеоігри. Рішення базується на алгоритмах Machine Learning і Artificial Intelligence і складається з трьох компонентів:

  • ігрового контролера для тренування м’язів рук і збору даних,
  • спеціальної CRM для лікарень,
  • додатків для пацієнтів.

Для чого проекту кошти

Грант витратять на розробку програмного забезпечення для реабілітаційних центрів та лікарень. Також команда хоче перевірити деякі технологічні гіпотези та допрацювати бізнес-модель і сам продукт. Серед планів є також створення спеціалізованих програм для лікарів та реабілітологів. З допомогою цього програмного пакету можна буде створювати порівняльні графіки та курси реабілітації під індивідуальні потреби хворих. Також команда планує розробити додатки на iOS і Android для пацієнтів та їхніх близьких, щоби вони могли відслідковувати прогрес і віддалено спілкуватися з реабілітологом.