Близько 70% пасажирів підземки уже не користуються жетонами. Замість них в оплаті переважають: картка метро, банківська картка та мобільні додатки, а також картка киянина.
Чим користуються замість жетонів
- Картка метро. При поповненні на 50 поїздок кожна коштує 4,5 грн. Після використання поїздок картку можна здати в касу та повернути заставну вартість.
- Банківська картка та мобільні додатки Google Pay та Apple Pay, що дозволяють провести оплату безпосередньо на жовтому турнікеті.
- Картка киянина як пільговий соціальний інструмент.
Київський метрополітен може перейти на повністю безготівковий розрахунок вже восени 2018 року. Про це в інтерв’ю виданню 44.ua заявив перший заступник голови Київської держадміністрації Микола Поворозник: «Зараз йде процес введення електронного білета. Питання в тому, щоб не робити подвійну роботу в частині QR-коду. Думаю, що ми будемо говорити про відхід від жетона, коли запрацює єдиний електронний квиток. Повний його старт заплановано на осінь 2018-го».
Він також зазначив, що паралельно з жетонами, які ще використовуються, в столичному метро також запрацював Apple Pay. Попри це, не всі пасажири підземки готові до впровадження безготівкової оплати: «На жаль, є відповідна сила звички. В минулому році зробили одну станцію без жетонів і касирів, тоді ж стикнулися з багатьма незручностями та наріканнями з боку пасажирів. Люди говорили, що ще не готові до безготівкової оплати».
Нагадаємо, раніше в матеріалі Na chasi ми інформувалиЗелені жетони в київському метро виводять з обігу про те, що в столичному метро будуть користуватися жетонами тільки блакитного кольору. Зелені жетони виводять з обігу, тому нові більше не будуть закуповуватися.