ЄБРР надає Україні €250 млн на розвиток енергетики

Čytaty latynkoju
ЄБРР надає Україні €250 млн на розвиток енергетики

Нова програма замінить діючу програму USELF, термін дії якої закінчується 30 червня 2018 року. На часі дізнатися, як за європейські кошти в Україні відбуватиметься розвиток енергетики.

Що відомо про програму від ЄБРР

Нова програма називається USELF-III і передбачає виділення кредиту в розмірі 250 млн євро. Мета програми – допомогти Україні досягти 11% споживання електроенергії з відновлюваних джерел енергії до 2020 року, як це передбачається Національним планом дій з відновлюваної енергії. Додамо, що ЄБРР вже профінансував українські проекти альтернативної енергетики на суму понад €100 млн.

Нагадаємо, що ЄБРР не вперше підтримує колосальними коштами Україну. Іще €400 тис він виділив ЄБРР надає Україні €400 тис на кліматичні інновації українським компаніям на підтримку кліматичних інновацій.

Україна стала першою країною, де ЄБРР запустив проект, де  фінансово підтримуватимуть кліматичні інновації – програму інноваційних ваучерів. Офіційний запуск програми відбувся на початку березня 2017 року.

ЄС і програма FINTECC ЄБРР за допомогою кліматичних ваучерів продовжують підтримувати українських розробників технологій і обладнання. Вони допоможуть скоротити викиди парникових газів і забезпечити ефективніше використання енергоресурсів в різних галузях промисловості. 10 компаній з різних куточків України вже отримали €400 тис на підтримку своїх розробок. Програма є частиною глобального проекту ЄБРР – FINTECC, основний напрям діяльності якого – допомога країнам, де працює ЄБРР в реалізації інноваційних кліматичних технологій.

Нещодавно ЄБРР також анонсувавЄБРР надає інвестиції на модернізацію металургійного гіганта України виділення інвестицій на модернізацію металургійного гіганта України. Інвестиції складуть $350 млн. Завдяки інвестиціям комбінат зможе модернізувати установки для агломерації – одного з початкових етапів збагачення залізної руди. За ці ж кошти буде здійснено капремонт однієї з доменних печей та запустять 2 нові установки для безперервного лиття