У Києві у приміщенні Kyiv-Mohyla Business School відбуватиметься жива трансляція концертів у режимі віртуальної реальності. За задумкою організаторів, охочі матимуть змогу прослухати виступ будь-якого учасника фестивалю надягнувши VR-шолом.
Як працюватиме ця дистанційна технологія
Українська аудиторія матиме змогу прийти на локацію, надягнути шоломи віртуальної реальності, озирнутися навколо себе та опинитися на концерті, що відбувається просто зараз за 4 тисячі кілометрів. Пряма трансляція концертів нової музики у режимі віртуальної реальності – це проект, який відбувається вперше в Україні. Завдяки технологіям прямої трансляції у 360 сьогодні, у 2018 році, вже не настільки важливо знаходитися на локації, де відбувається концерт. Ми раді можливості таким чином долучити українську аудиторію до подій, що ми організуємо у Лісабоні.
Серед учасників фестивалю — німецька кларнетистка Ніна Янссен-Дейнцер, український піаніст Антоній Баришевський, німецький композитор Ханс Тутшку, український квартет Danapris String Quartet, португальський композитор Жайме Рейш та інші. Ознайомитись з повною програмою можна тут.
Доповнимо, що віртуальну реальність усе ще можна віднести до зародкового стану технологій, але очікується, що до 2020 року вона стане $150 млрд індустрією. Оскільки технологія настільки нова й настільки відрізняється від того, що відбувається в Кремнієвій Долині, жінки-творці отримали рідкісні можливості починати з рівних ігрових умов.
Жінки присутні на VR-дискусіях, конференціях, групах підтримки та менторських проектах. Наприклад, 4 з 11 проектів на New York Film Festival у напрямі VR та візуального оповідання були створені жінками. Про жінок, які рухають віртуальну реальність уперед, можна прочитати за посиланням. Як мисткині змінюють віртуальну реальність