У рамках Першого міжнародного енергетичного форуму «Вітер і Водень» технічний директор компанії «Вітропарки України» Віталій Севостьянов повідомив про зацікавленість у встановленні турбіни саме українського виробництва у Чорнобилі.
Які плани у компанії, крім Чорнобиля
Точних строків реалізації проекту немає, однак у компанії планують встановити вітротурбіну, що буде однією із найпотужніших у Східній Європі, на початку наступного року. Окрім Чорнобильської зони в найближчих 2 роки такі ж турбіни хочуть встановити в Краматорську, на Очарівському вітрополі і поблизу Канева. Зараз компанія реалізує проект вітропарку потужністю 100 МВт.
Ми розробляємо проект ВЕС Ольвія, який знаходиться в районі Каборгі. У нас є технічні умови на 100 МВт, куплена земля. Зараз ми активно займаємося будівництвом
Віталій Севостьянов, директор компанії «Вітропарки України»
До слова, першу сонячну електростанцію запустилиПершу сонячну електростанцію запустять на території ЧАЕС на території Чорнобильської атомної електростанції. Голова українсько-німецької компанії Solar Chernobyl Євген Варягін розповів, що сонячна електростанція може задовольнити потреби селища середнього розміру. Це – близько 2000 квартир. Також Варягін додав, що кількість сонячного світла у Чаорнобилі така ж, як і на півдні Німеччини. Сонячні панелі закріплені на бетонних блоках, а не розміщені на землі, бо грунт залишається забрудненим радіацією.
Нагадаємо, що у зоні ЧАЕС тестуютьУ зоні ЧАЕС тестують установку очищення води від радіонуклідів установку очищення води від радіонуклідів. Фахівці польської фірми Partner Systems спільно зі спеціалістами Центральної аналітичної лабораторії провели випробування мобільної фільтрувальної установки FPW-50. Вона призначена для очищення води від забруднюючих речовин, у тому числі радіонуклідів, та одержання води, придатної для вживання. Об’єктом випробування було обрано воду з озера Азбучин – однієї з найзабрудненіших природних водойм зони відчуження.