80 молодих митців України отримали стипендії

Čytaty latynkoju
80 молодих митців України отримали стипендії

Серед стипендіатів-митців – майстри декоративного розпису, витинанки, гончарства, обробки дерева, художньої вишивки, петриківського розпису.

Хто серед нагороджених щасливчиків

Також стипендії отримали і майстри бісероплетіння, соломоплетіння, писанкарства, килимкарства, ткацтва, вітражу, лялькарства та художнього ковальства. Зі списком стипендіатів можна ознайомитися на сайті Президента.

Нагадаємо, що Президент Петро Порошенко затвердив положенняМолоді українські митці отримають премії про порядок призначення стипендій для молодих письменників. З 25 січня указ про премії набрав чинності. Передбачається призначення 250 стипендій на рік. Виплати здійснюватимуть щомісяця протягом року. Стипендії призначатимуть у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. 2018 року, відповідно до держбюджету, прожитковий мінімум для працездатних осіб становитиме: від 1 січня – 1762 грн, від 1 липня – 1841 грн, від 1 грудня – 1921 грн. Стипендії зможуть призначати повторно, але не більше двох разів.

Додамо, що у Полтаві відбудетьсяУ Полтаві відбудеться міжнародний літературний фестиваль міжнародний літературний фестиваль. Серед поетів – впливові журналісти, професори, а також члени Нобелівського комітету з літератури. Зокрема, Пер Вестберг, Дональд Бустрьом, Агнета Плейель, Езізабет Хьюрт, Мальте Перссон, Інгрід Калленбек, Ева Стакельберг, Томас Йеннефельт (Швеція), Катя Петровська (Німеччина). З українських митців на фестивалі  братимуть участь Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Ігор Померанцев, Галина Крук, Андрій Любка, Ірина Цілик, Міріам Драгіна та інші. Захід відбувається за підтримки Полтавської ОДА та обласної ради, Посольства Швеції в Україні, Open Society Fondation в кооперації з OSIFE.