Інвестиції в українські ІТ-компанії минулоріч встановили рекорд

Čytaty latynkoju
Інвестиції в українські ІТ-компанії минулоріч встановили рекорд

Після спаду в 2016 році, в Україні спостерігається рекордне зростання інвестицій – загальний обсяг інвестицій в українські ІТ-компанії становив $265 млн за 2017 рік, що втричі (на 231%) більше показників 2016 року.

Як розвиваються ІТ-компанії

Згідно з дослідженням, у 2017 році було укладено 44 угоди, а в 90% з них передовими були іноземні інвестиційні фонди (напр. General Catalyst, IVP, Spark і Almaz Capital), але за участю українських інвесторів. Іноземний капітал склав 96% загального обсягу інвестицій, при тому що в 2016 році і раніше розподіл зовнішнього і локального капіталу було практично рівним.

Загальний обсяг інвестицій в українські ІТ компанії за останні 5 років становив $630 млн, в тому числі за участю провідних світових інвесторів, що свідчить про розвиток і стійкість галузі в умовах економічних і політичних проблем країни. Говорячи про джерела раннього фінансування, ескперт зазначив, що у 2017 році українські стартапи залучали інвестиції передусім від венчурних фондів (90%), а також від ангелів (6%) і на краундфандінгових платформах (3%).

Найбільшими розкритими угодами 2017 року стали $110 млн інвестицій в Grammarly (від General Catalyst, IVP і Spark Capital), $30 млн в BitFurry (від Credit China Fintech Holdings), $10 млн в Petcube (від Almaz Capital, Y Combinator, AVentures Capital, U.Ventures, Digital Future і ін) і 7 млн дол. в People.ai (від Lightspeed Venture Partners, Index Ventures, Shasta Ventures, Y Combinator, SV Angel).

Нагадаємо, що іноземний капітал становивСтало відомо, як зросли інвестиції в українські ІТ-компанії 96% загального обсягу інвестицій. У 2016 році і раніше розподіл зовнішнього і локального капіталу було практично рівним. Загальний обсяг інвестицій в українські ІТ-компанії за останні 5 років становив 630 млн доларів, в тому числі за участю провідних світових інвесторів, що свідчить про розвиток і стійкість галузі в умовах економічних і політичних проблем країни.