Скандинавські країни надають €3,8 млн для Східної України

Čytaty latynkoju
Скандинавські країни надають €3,8 млн для Східної України

Проект фонду Nordic Energy Efficiency and Humanitarian Support Initiative for Ukraine передбачає реконструкцію громадських будівель для зменшення енерговитрат на забезпечення їх опалення, освітлення та гарячого водопостачання. Впровадять також світлодіодне вуличе освітлення. Допоможуть на цей раз населеним пунктам Східної України.

Що відомо про закордонний фонд

Створений у 2014 році фонд Nordic Energy Efficiency and Humanitarian Support Initiative for Ukraine (NIU) фінансує заходи з енергозбереження в школах, дитячих та медичних закладах, вуличного освітлення на південному сході України. Йдеться про міста, які зазнали впливу конфлікту. З початку діяльності фондом були профінансовані 25 проектів у 21 містах Донецької та Луганської областей та в сусідніх регіонах на суму €12 млн. За словами Міністра Вадима Черниша, зменшення енергоспоживання є не лише позитивним кроком в плані економії енергоресурсів та загального прогресивного підходу. Це також мінімізує негативний вплив на навколишнє середовище.

Нагадаємо, що Донеччина отримаєДонеччина отримає 777 млн на інвестиційні проекти 777 млн на інвестиційні проекти. У липні 2017 року Донеччина направила до Мінрегіону України перелік інвестиційних проектів на 2018 рік. До нього увійшло 80 проектів на суму 642, 9 млн грн. На сьогодні за пропозиціями заявників із переліку вилучено 25 проектів на суму коштів ДФРР 203,2 млн грн. Залишається 41 оцінений проект на суму 329,8 млн грн.

Додамо, що Японія надаєЯпонія надає Донеччині $4 млн на відновлення інфраструктури Донеччині €4 млн на відновлення зруйнованої інфраструктури. Домовилися підтримувати відновлення пошкодженого житла, а також водо- та газозабезпечення жителів як окупованої РФ, так і підконтрольної українському уряду території Донеччини.